Ercan: “Ülkemizin yüzde 85’i adalete güvenmiyor”

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığının haftalık olağan toplantısına katılan Saadet Partisi Bartın İl Başkan Yardımcısı Fikret Ercan, "Adalet olmadan bir ülkede barış ve huzur olmaz, insanlar mesut olamaz. Ne yazık ki adalete güven kayboldu. Yüzde 85 insan adalete güvenmiyor!" dedi.

Ercan: “Ülkemizin yüzde 85’i adalete güvenmiyor” Güncel

Saadet Partisi Bartın İl Başkan Yardımcısı Fikret Ercan, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığının her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Toplantıda ülke gündemini değerlendiren Ercan, "İnşallah terör hadiseleri ve ülkemizi tehdit eden gelişmeler son bulur. Siyasetin bir malzemesi yapılarak, her gün kürsülere çıkıp meydan okuyarak bu işler önlenmez. Bu ciddi bir iştir. Üzülerek ifade ediyorum ki hükümet her konuyu mecrasından çıkarıp başka bir siyasi malzeme haline getirme gayretindedir. Bu milli bir meseledir. İvedilikle çözülmelidir." dedi.

“En önemli mesele tarım ve hayvancılıktır”

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili de konuşan Ercan "Şeker bu ülkenin tarımı ile ilgili atılan çok ciddi bir adımdır. Sağlımızla, tarımla, besicilikle, ülkemizin geleceğiyle ilgilidir. Onun için şekeri herhangi bir tarımsal ürün gibi göremeyiz. Ülkemizdeki en önemli mesele tarım ve hayvancılıktır. İnsanın hayatını idame ettirebilmesi için gıdaya ihtiyaç var. Bunu da bize çiftçi verir. Öyle bir noktaya geldik ki bir zamanlar kendi kendine gıda üreten 7 ülkeden biri olan Türkiye, bugün gıda ithal eder hale geldi. Bizim sınırlarımız için; Türkiye'den kaçak olarak hayvan gönderilmesin diye tedbir alınırken, şimdi tam tersi oldu. Artık dışarıdan içeriye kaçak hayvan girmesin diye tedbir alınıyor. Üzerinde önemle durulması gereken bir durum” ifadelerinde bulundu.

“Tarım politikamız yok”

Ülke topraklarına sahip çıkacaklarını vurgulayan Ercan, "Toprağa sahip çıkmak demek o toprağın üzerindeki çiftçiye sahip çıkmak demektir. Bir tarım politikamız yok. Tarımla uğraşan bakanlarımız gelip bize tarım politikamızın ne olduğunu bir anlatsın. 2 senede; 5 milyon ton buğday, 1 milyon büyükbaş, 500 bine yakın küçükbaş hayvan ve 500 bin ton et ithal ettik. Yetmedi saman da ithal ettik. Mercimek, nohut, fasulye ithal ediyoruz. Nasıl bir ülke haline geldik. Siz hiç Allah'tan korkmuyor musunuz?” şeklinde konuştu.  

“Adalete güven kayboldu”

Türkiye'nin en büyük problemlerinden birisinin liyakate değer verilmemesi olduğunu vurgulayan Ercan, "Siz kendinize yakın olanları ayrı bir muameleye tabi tutarsanız adalet zedelenir. Bu durumda eşitlik duygusu ortadan kalkar. “Benim gibi düşünmeyen vatan hainidir” anlayışından vazgeçilmesi gerekir. Siz kendiniz gibi düşünmeyenleri hainlikle itham ederseniz, bir gün gelir bu sizin başınıza balyoz gibi iner. O balyozun nereden geldiğini anlayamazsınız. Ancak bu kutuplaşmanın arkasından yönetim anlayışı gelir. Yönetim anlayışının birinci maddesi adaletin tesisi, adaletin ayakta tutulmasıdır. Adalet olmadan bir ülkede barış ve huzur olmaz, insanlar mesut olamaz. Ne yazık ki adalete güven kayboldu. Yüzde 85 insan adalete güvenmiyor ve “bu nereden kaynaklanıyor” diye de kimse düşünmüyor. Hakimler karar verirken endişe ediyor “verdiğim karar neticesinde acaba ben koltuğumdan uzaklaştırılır mıyım?” diye. Devlette görev alan özellikle hakimler başta olmak üzere diğer devlet görevlileri adil olmak mecburiyetindedir” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam