Yurtbay: “Krizi susturmak için topluma mehter veriyorlar”

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Türkiye’nin son dönemdeki ekonomik durumunu değerlendirdi. Türkiye’nin tarihin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşandığını ifade eden Yurtbay, “Ekonomik kriz konuşulmasın diye topluma mehter veriyorlar” dedi.

Yurtbay: “Krizi susturmak için topluma mehter veriyorlar” Güncel

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Türkiye’nin son dönemdeki ekonomik durumunu değerlendirdi. Türkiye’nin polemik siyasetinden dolayı gerçek gündemine bir türlü dönemediğini dile getiren Yurtbay, “ Türkiye polemik siyasetinden dolayı gerçek gündemine bir türlü dönemiyor. Gerçek gündemimiz çöken ekonomidir. İşsizlik gerçeğidir. Artık sürdürülemeyen iç ve dış borçtur. Türkiye'nin gerçek meselesi üreten değil tüketen ekonomi modelidir. Ülkemizin gerçek meselesi, bitirilen tarım, yok edilen hayvancılıktır. Yapılan yanlış yatırımlar, yürütülen yanlış politikalardır. Zaman ilerledikçe ekonomik göstergeler daha da kötüye gidiyor. AK Parti iktidarı sürekli rakamlarla oynuyor, ekonomik verileri yüksek gösteriyor. İşsizlik rakamlarının açıklanan verilerden çok çok daha yukarıda olduğunu biliyoruz. Ve tabii Ak Parti, toplum ekonomi konuşmasın diye ‘ver mehteri’ şeklindeki gündemlerle süreci götürüyor. Bu gün “Ekonomik kriz var” diyen bir medya yok” dedi.

“Eldeki mülk paraya çevrilmeye çalışılıyor”

Milli Görüşün kurduğu fabrikaların topyekun satıldığını dile getiren Yurtbay, “Ekonomi de gelinen son noktada ise Milli Görüş geleneğinden gelen arkadaşlarımız, Milli Görüşün kurduğu fabrikaları topyekun satmaya karar vermişler, teker teker elden çıkarıyorlar. Hükümetin aldığı her kararın arkasında kısa vadeli rant var. Eldeki mülk paraya çevrilmeye çalışılıyor. İnanıyoruz ki ülkemiz de huzur ve refah; faiz lobisini zengin etmekle değil denk bütçe yapmakla, şeker fabrikalarını haraç-mezat satmakla değil, Anadolu’ya yeni fabrikalar kurmakla, Amerika Birleşik Devletleri’ni ve İsrail ile olan ilişkileri iptal edip, D-8’i yeniden inşa etmekle mümkün olacaktır. Tarihimizin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşıyoruz. Adalet sıkıntılı, ekonomi sıkıntılı, dış politikada ciddi problemlerimiz var; ama bütün bu tabloya rağmen asla karamsar ve ümitsiz değiliz. Çünkü biz Milli Görüşçüyüz. Şartlar ne olursa olsun gelecekten asla ümit kesmeyeceğiz. Çünkü zulüm ebedi olamaz. Kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam