AFDK, Kırıkkale’ye faturayı kesti

Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), Bartınspor’un 18 Mart 2018 tarihinde deplasmanda karşılaştığı Türk Metal Kırıkkalespor maçında çıkan saha olayları ve çirkin, kötü tezahüratta bulunulması nedeniyle Kırıkkalespor’a 2 maç seyircisiz oynama ve 5 bin TL para cezası kesti. Bunun dışında Kırşehir Belediyespor’a ve Karadeniz Ereğli Belediyespor futbolcusu Engin Baytar’a da ceza geldi.

AFDK, Kırıkkale’ye faturayı kesti Spor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), “26.03.2018 Tarih ve 80 Sayılı Toplantısı”nda, Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi (BAL)  temsilcimiz Bartınspor’un yer aldığı 6. Grupta mücadele eden bazı takımlarla ilgili önemli kararlar çıktı.  82 maddenin görüşüldüğü toplantıda; temsilcimiz Bartınspor’un 18 Mart 2018 tarihinde deplasmanda karşılaştığı Türk Metal Kırıkkalespor maçında çıkan saha olayları ve çirkin, kötü tezahüratta bulunulması nedeni ile Türk Metal Kırıkkalespor Kulübü’ne çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması nedeni ile ihtar verilirken, çıkan saha olaylarına ise 2 maç seyircisiz oynama ve 5 bin TL para cezası kesildi. 

Kırşehir’e 2 bin TL ceza

AFDK, 18 Mart 2018 tarihinde oynanan Sincan Belediyespor – Kırşehir Belediyespor müsabakasında çıkan saha olayları ve kötü tezahürattan dolayı Kırşehir Belediyespor’a çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması nedeni ile ihtar, ve ayrıca çıkan saha olayları nedeni ile 2 bin TL para cezası verildi. Sincan Belediyespor’dan da çıkan saha olayları ile ilgili bin TL para cezası verildi.

Engin Baytar’a da ceza geldi

Yine 18 Mart 2018 tarihinde oynanan 1074 Çankırı Spor – Karadeniz Ereğli Belediyespor maçında Karadeniz ekibine takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 650 TL para verilirken, Karadeniz Ereğli Belediyespor futbolcusu Engin Baytar’a ise “Hakeme sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeni ile 3 resmi müsabakadan men, ihraç sonrası hakeme sözle hakarette bulunması nedeni ile 3 resmi müsabakadan men cezası  verilmesine (19.03.2018 Tedbirli), 3 + 3 maç toplam 6 maç” ceza verildi. Çankırıspor’da Hakan Şerbet’e ise “hakeme sözle sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeni ile takdiren bin TL para cezası verilmesine, hakkındaki idari tedbirin kaldırılmasına (19.03.2018 Tedbirli)” karar verildi.

 

 

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam