TSO’da sürpriz aday belli oldu

Nisan ayının ilk haftası yapılacak olan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimleri öncesinde gözler, en çekişmeli seçimin olması beklenen 5. Meslek Gurubuna çevrilmiş durumda. Toksözler Petrolün Sahibi Eski Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz ve Eroğlu Petrolün Sahibi Erkan Eroğlu’nun 5. Meslek Grubu Başkanlığına adaylığı kesinleşirken son dakikayla İpragaz Bayisi Sahibi Serkan Özbakan ve Üçyıldız Enerjiden Muhammet Yalçın da 5. Meslek Grubu Başkanlığına aday oldu.

TSO’da sürpriz aday belli oldu Güncel

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odalar ve Borsalar Kanunun geçici 9. Maddesi gereğince oda ve borsaların organ seçimleri nisan ayı içinde yapılacak. buna göre Bartın  Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının 8 Mart 2018 tarih 2018/31 sayılı Kanununa göre meslek komitesi asil ve yedek üye seçimi  7 Nisan 2018 cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Seçme ve seçilme hakkına haiz olan Bartın TSO üyelerinin listeleri 12, 13 ve 14 Mart 2018 tarihlerinde görülecek şekilde Bartın TSO’da ilan yerine asıldı. Gözler ise çoktan 11 meslek grubundan oluşan TSO seçimlerine çevrilmiş durumda.

Gözler 5. Meslek Grubunda

TSO’da 11 meslek grubu içerisinde en çekişmeli seçimlerin ise 5. Meslek Grubunda yaşanması bekleniyor. Bu nedenle herkesin gözü buradaki seçimlere dikilmiş durumda. Bir taraftan ise seçimlerle ilgili yoğun bir çalışma yapılıyor. Çünkü en çekişmeli seçimin burada olacağı tahmin ediliyor. 5. Meslek  Grubu  Başkanlığı için  Toksözler Petrolün Sahibi Eski Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz ve Eroğlu Petrolün Sahibi Erkan Eroğlu’nun adaylığı kesinleşmiş durumda. Ancak ikili olarak girilen seçimlerde hem Toksöz’ün hem de Eroğlu’nun ikilisinin kim olacağı şuanda belirsizliğini koruyor.

Serkan Özbakan ve Muhammet Yalçın adaylığı kesinleşti

Kulislerde bahsedilen sürpriz adayın ise kim olacağı belli oldu. son dakikayla İpragaz Bayisi Sahibi Serkan Özbakan ve Üçyıldız Enerjiden Muhammet Yalçın da 5. Meslek Grubu Başkanlığına  aday oldu. Özbakan ve Yalçın ikilisi aynı zamanda ikili olarak ilk adaylığını açıklayan isimler de oldu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam