Şehitlerimiz için yola çıktılar

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyelerinden oluşan 27 bisikletli, Çanakkale’de düzenlenecek olan ‘Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’ için Bartın’dan yola çıktı. Bisikletçileri uğurlayan Bartın Valisi Nusret Dirim, pedaldaşlara Türk bayrağı ve Bartın toprağı emanet etti.

Şehitlerimiz için yola çıktılar Güncel

Çanakkale Valiliği tarafından her yıl düzenlenen 19 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen ‘Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’na katılmak üzere ilimizden Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyelerinden oluşan 27 bisikletli Çanakkale'ye doğru yola çıktı. Bisikletli grup için dün Bartın Valiliği önünde uğurlama töreni düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir’in de katıldığı törende  Vali Nusret Dirim tarafından Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Başkanı Mustafa Artar’a Çanakkale’de düzenlenecek etkinlik için Bartın toprağı ve Türk Bayrağı teslim edildi. Şehitlerimize vefa için yola çıkan Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü’ne teşekkür eden Vali Dirim, “Sizlerin yolu açık, şehitlerimizin ruhu şad olsun" diyerek ekibi uğurladı.

Artar: “Bartın toprağımızı şehitlerimize kavuşturacağız”

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Artar, yaptığı açıklamada etkinliğe ülkenin her ilinden katılım olduğunu söyledi. Dernek olarak her yıl Çanakkale'ye "Şehitlere Saygı Bisiklet Turu"na gittiklerini belirten Artar, "Etkinlik çerçevesinde 2 gün boyunca 120 kilometrelik bir güzergahta Gelibolu yarım adasında Bartınlı şehitlerimizle buluşacağız. Bartın toprağımızı ve Türk bayrağımızı şehitlerimize kavuşturmayı planlıyoruz. Oradaki organizasyonumuz, iki gün boyunca şehitlikler tabyalar ve abidede son bulacak" dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam