Çamur yağdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarı sonrasında Bartın’ın da aralarında bulunduğu birçok ilde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı etkili oldu. Bartın’da yağan yağmur şehri kaplayan toz bulutuyla birlikte çamura dönüştü.

Çamur yağdı Güncel

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarı sonrasında Bartın’ın da aralarında bulunduğu birçok ilde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı etkili oldu. Bartın’da yağan yağmur şehri kaplayan toz bulutuyla birlikte çamura dönüştü. Dün sabah işe gitmek için evden çıkan vatandaşlar, araçlarının üzerindeki çamuru gördüklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. Araçlarını temizletmek isteyen vatandaşlar oto yıkamacılarına akın etti.

Meteoroloji uyarmıştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda “Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının bu gece saatlerine kadar yurdumuzun iç ve batı bölgelerinde (Batı Akdeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) etkili olmaya devam edeceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denilmişti.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam