Yalçınkaya, Demir’in görevden alınmasını istedi

CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in 21 Şubat tarihinde Ulus Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen imamlar toplantısında konuştuğu iddia edilen “Okulları gezerken başı açık kız öğrencileri görünce sinirlenerek öğrencilerin başlarını kapaması için okul müdürlerini fırçaladığına” dair sözlerini TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Yalçınkaya, Milli Eğitim Müdürü Demir hakkında soruşturma açılarak, derhal görevden alınmasını talep etti.

Yalçınkaya,  Demir’in görevden alınmasını istedi Güncel

Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Demir’in yaptığı konuşmayı TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Yalçınkaya, yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“21 Şubat tarihinde Bartın’ın Ulus ilçesinde Ulus Müftülüğü tarafından imamlar toplantısı gerçekleştirilmiş, toplantıya Bartın İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Demir de katılmıştır. Bu kişi, toplantıda yaptığı konuşmada, okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını ifade etmiştir. Sözlerinden ve uygulamalarından da anlaşıldığı üzere, laik, çağdaş ve bilimsel eğitim anlayışından yoksun olan bu kişi, bir yöneticiye yakışmayacak söylem ve davranış içerisindedir. Bu kişi hakkında daha önceki görevlerinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle ‘İdarecilik yapamaz’ kararı bulunmasına rağmen hâlen Millî Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Tutum ve davranışlarıyla halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden bu şahıs hakkında derhal gerekli soruşturma açılmalı ve görevden alınmalıdır. ”

Yalçınkaya, Bartın Valiliği tarafından Ulus’taki toplantının ses ve görüntü kayıtlarına ilişkin inceleme yapılması halinde gerçeklerin ortaya çıkacağını, böylece soruşturmanın daha sağlıklı sürdürüleceğini ve sonuçlandırılacağını vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam