Öğrencilerden gönüllü askerlik başvurusu

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bartın İl Müdürlüğü öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla Bartın Askerlik Şubesine gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

Öğrencilerden gönüllü askerlik başvurusu Güncel

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bartın İl Müdürlüğü öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla Bartın Askerlik Şubesine gönüllü askerlik başvurusu yaptı. Yaklaşık 50 öğrenci  ellerinde Türk bayrağı ve "yanınızdayız" afişleriyle kentteki şehitliği ziyaret etti. Burada şehitler için Kur’an’ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından öğrenciler, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak Bartın Askerlik Şubesinde askerlik başvurusu yaptı.

“Ordumuzun yanındayız”

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini söyleyen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bartın İl Müdürü Zafer Çakan, “Gençlerimizle birlikte daima devletimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Tüm şehitlerimizin Çanakkale'den Afrin'e kadar ülkemizin vatan olmasında hayatını seve seve feda eden şehitlerimize minnet duyduğumuzu göstermek için şehitlerimizi ziyaret ettik. Kız ve erkek öğrencilerimizle gelerek şehitlerimiz için dua ettik. Buradan da askerlik şubesine geçerek yine ordumuzun yanında olduğumuzu dile getireceğiz. Hem de erkek öğrencilerimiz bizden rica ettiler. Bizde askere gitmek istiyoruz. Onların bu isteğini Askerlik Şubesi Müdürlüğüne ileteceğiz” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam