Kalaycı: “En doğru kararı yargı verecektir”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında açıklamalarda bulundu. Konunun yargıya intikal ettiğini ifade eden Kalaycı “Yargıya taşınmış konu hakkında konuşmamız doğru olmaz. Milli Eğitim Müdürümüz de böyle bir şeyin asla olamayacağını, iftira olduğunu belirtiyor. Türkiye demokratik laik sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısıyla en doğru kararı yargı verecektir” dedi.

Kalaycı: “En doğru kararı yargı verecektir” Güncel

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı "Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum" dediği gerekçesiyle geçtiğimiz haftalarda CHP tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kalaycı, konunun yargıya intikal ettiğini ancak parti olarak herkesi  birinci sınıf vatandaş olarak gördüklerini söyledi.  Kalaycı, “Yargıya taşınmış konu hakkında konuşmamız doğru olmaz. Ama konu Bartın gündemini hatta ülke gündemini çokça meşgul etti. Milli Eğitim Müdürümüz de böyle bir şeyin asla olamayacağını, iftira olduğunu belirtiyor. Türkiye demokratik laik sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısıyla en doğru kararı yargı verecektir” dedi.

“Bizler özgür ülkenin, özgür vatandaşlarıyız”

Giyim-kuşamından dolayı herhangi bir vatandaşa yapılacak en küçük olumsuzluk karşısında kendilerinin duracaklarını kaydeden Kalaycı, “Bizler 28 Şubat sürecinde başörtülü kızlarımıza "Kara Fatma" yakıştırması yapan zihniyetin karşısında nasıl dimdik durduysak, bugün de başı açık kızlarımıza veya düşüncesinden, inancından giyim-kuşamından dolayı herhangi bir vatandaşımıza yapılacak en küçük olumsuzluk karşısında biz dururuz. Türkiye, AK Parti iktidarıyla beraber o defterleri çoktan kapatmıştır. Bizler özgür ülkenin, özgür vatandaşlarıyız. Bu gibi tartışmalar eski Türkiye'de kalmıştır, yeni Türkiye'de yoktur” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam