TUNÇ: “BARTIN’DA YURT SORUNU KALMAYACAK”

2 bin 600 kişilik yeni bir yurt daha geliyor

TUNÇ: “BARTIN’DA YURT SORUNU KALMAYACAK” Güncel

Milletvekili Tunç, Bartın’da Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatak kapasitesinin 2329 olduğunu KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde inşaatı devam eden 2500 kişilik kız öğrenci yurdunun önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tamamlanarak hizmete açılacağını, Üniversite kampüs alanında yapım ihalesi gerçekleştirilen 1000 kişilik yurt binasının inşaat çalışmalarının da başladığını kapasitenin böylece 5829’a yükseleceğini söyledi. Milletvekili Tunç, ayrıca 2600 kişilik öğrenci yurdunun da proje çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

“Barınma ihtiyacına önem veriyoruz”

Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlanmak üzere olduğunu, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının da ihalesinin yapıldığını,  inşaat çalışmalarına başlandığını belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini belirterek, yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, geçen yıl 2016’da Bartın’da yükseköğrenim gören 5 bin 190 öğrenciye öğrenim kredisi,  bin 665 öğrenciye burs olmak üzere toplam 6 bin 855 öğrenciye öğrenim desteği verdiklerini, 2017 yılında ise bu rakamın 10 bine ulaştığının sözlerine ekledi.

  

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam