DEMİR’DEN HABER VE İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, “CHP'den Yaşar Demir Hakkında Suç Duyurusu", " Gerekçe Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" başlığıyla gazetemizde yayımlanan habere istinaden açıklamada bulundu. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yaptığını ifade eden Demir, “Haberde geçen sözlerin hiçbir şekilde tarafımca söylenmediğini kamuoyuna duyururum” dedi.

DEMİR’DEN HABER VE İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA Güncel

“İddialar tamamen asılsızdır”

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, “CHP'den Yaşar Demir Hakkında Suç Duyurusu", " Gerekçe Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" başlığıyla gazetemizde yayımlanan habere istinaden açıklamada bulundu. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yaptığını ifade eden Demir, açıklamada şu ifade edelere yer verdi:

“19 Mart 2018 tarihli " CHP'den Yaşar DEMİR Hakkında Suç Duyurusu" " Gerekçe Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" başlığıyla yayımlanan haberde yer alan iddialara dair ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamayı yapmaktayım.

Söz konusu haber içeriğinde 21 Şubat 2018 tarihinde Bartın Ulus ilçesindeki imam hatip lisesinin toplantı salonunda gerçekleştirilen İlçe Müftülüğü aylık imamlar toplantısı sırasında tarafımca;

" Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, Bizler Köy Enstitüsü mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120000 cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık " dediğim,

" Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkanlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi " dediğim,

Okulları ziyaret ettiğimde başı açık öğrencileri gördüğümde sinirlendiğim ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığım,

" 4-6 yaş grubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden" bahsettiğim içeriği ile CHP'nin hakkımda suç duyurusunda bulunduğu başlığı altında haber yapılmıştır.

Söz konusu haber içeriğinde geçen tüm iddialar tamamen asılsız iddialar olup, tarafımca söz konusu toplantıda ve/veya başka bir tarihte bu cümlelerin söylenmediği halde tarafımı kamuoyuna küçük düşürmek sonucuna erişen haber yapılmış, CHP il başkanının toplantı tutanakları ve kamera kayıtlarını delil olarak sunduğu ifadeleriyle de netice pekiştirilmiş, hakkımda linç kampanyası düzenlemek maksatlı habere yer verilmiştir.

Yayımlanan haber içeriğinde geçen ve kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine neden olan, tamamen uydurma ve art niyetli cümlelerin hiçbiri tarafımca söylenmemiş olup, toplantıya katılan pek çok kişi de bu duruma şahittir ve böyle bir konuşmanın iması dahi yapılmamıştır.

Haber, sadece suç duyurusunda bulunan tarafın cümlelerini içermesi nedeniyle, kamuoyunda tarafımın Atatürk düşmanı olduğu, türbansız kişilere yönelik nefret söyleminde bulunduğum, küçük yaşta çocukları örgütlemeye çalıştığım algısına neden olmakta ve kişiliğime yönelik saldırı niteliği teşkil etmektedir. Diğer yandan haber içeriğinde görevimden de bahsedilerek , Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürkçülerin terörist yetiştirdiği, türbansız kişilerin nefret edilecek kişiler olduğu gibi sözler söylediği haberine yer verilmekle, söz konusu haber nedeniyle şahsım ve kurumum telafisi imkansız zarar görmektedir.

Yukarıda izah edilen nedenlerle, 19 Mart 2018 Pazartesi tarihli Hergün Gazetesinin 5. Sayfasında tam sayfa yayımlanan haberde geçen sözlerin hiçbir şekilde tarafımca söylenmediğini kamuoyuna duyururum.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam