Yalçınkaya, Regaip Kandilini kutladı

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak Bartınlıların ve tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı. Yalçınkaya mesajında “Mübarek üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandilinin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini tüm kalbimle temenni ediyorum” dedi.

Yalçınkaya, Regaip Kandilini kutladı Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak Bartınlıların ve tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı. Regaip Kandilinin mübarek üç ayların başlangıcını müjdelediğini ifade eden Yalçınkaya, “Kandiller, kalplerimizi birbirine yaklaştıran saygı, sevgi, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı artıran çok özel gecelerdir.  Hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın arttığı, mübarek üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili’nin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini tüm kalbimle temenni ediyorum. Toplum olarak birbirimizi dinlemeye ve anlamaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğumuz bugünlerde, bu özel gecenin birbirimizi anlamaya vesile olmasını ve hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

“Bu fırsatı iyi değerlendirelim”

Bu fırsatı iyi değerlendirerek kişisel hırs, ihtiras ve menfaatlerden uzak kalmamız gerektiğini dile getiren Yalçınkaya, “ Bugüne kadar yaptıklarımız ve kendimizi sorgulamamız için bir fırsatı da veren Regaip Kandili’nin varsa kötü huy ve özelliklerimizi terk etmemiz için de bir olanağı beraberinde getirmektedir. Bu fırsatı iyi değerlendirerek kişisel hırs, ihtiras ve menfaatlerden uzak kalmamız ve gönül dünyamızı arındırmamız hepimizin en büyük sorumluluğu olmalıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Regaip Kandilinizi kutluyor, bu gecede ülkemizin, vatandaşlarımızın ve tüm insanlığın karşı karşıya olduğu tüm zorluk, sorun ve sıkıntıların ortadan kalkması için yapacağımız tüm duaların ve dileklerin kabul olmasını, kandilin tüm insanlığa sevgi, barış, huzur ve iyilikler getirmesini dilerim” şeklinde konuştu.

 

 

 

                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam