Şehitlerimiz dualarla anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma dolayısıyla Bartın’da düzenlenen törenlerde Atatürk Anıtına çelenk konulurken Bartın şehitliğinde de dualar okunarak şehitler anıldı.

Şehitlerimiz dualarla anıldı Güncel

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma dolayısıyla Bartın’da Pazar günü bir dizi tören düzenlendi. İlk tören Bartın Valiliği önünde gerçekleştirildi. Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop, Bartın Belediyesi Başkanı Vekili Hüseyin Fahri Fırıncı ve Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altunok başta olmak üzere il erkanı, askeri erkan ve gazilerin karıldığı törende Vali Dirim, Garnizon Komutanı Selvitop, Başkan Vekili Fırıncı ve Dernek Başkanı Altunok Atatürk Anıtına çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ise Ekrem Altunok, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Şehitlerimiz için dualar okudu

İkinci tören ise Bartın Şehitliğinde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende saygı atışının ardından şehitlik defteri imzalandı. Tüm şehitlerimiz için hatim ve dualar okunurken törene katılan il erkanı ve askeri erkan şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bıraktı. Kültür merkezinde gerçekleştirilen son törenle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma dolayısıyla Bartın’da düzenlenen törenler de sona erdi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam