Kalaycı: “Yaşlılarımız için devrim niteliğinde politikalar ürettik”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Yaşılar Haftası dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. AK Parti olarak yaşlılık konusuna hassasiyetle eğilip yaşlılar için devrim niteliğinde politikalar ürettiklerini ifade eden Kalaycı, yaşlılar için yapılan hizmetleri sıraladı.

Kalaycı: “Yaşlılarımız için devrim niteliğinde politikalar ürettik” Güncel

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Yaşılar Haftası dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya’nın da bulunduğu basın açıklamasında yaşlılarımızı asla bir yük olarak görmeyen bir milletin mensubu olduğumuzu ifade eden Kalaycı, “Ne Mutlu ki bizler millet olarak saygı değer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Günümüzde çevre şartları, gelir düzeyinde iyileşme, teknoloji ve bilimdeki gelişmeler, eğitim seviyesinin yükselmesi, yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması, barınma şartlarının düzelmesi, hijyen ve sağlık hizmetlerinde ulaşılabilirliğin artması insanların yaşam süresini ve kalitesini müspet yönde etkilemektedir. Bu durum, tüm dünyada ve ülkemizde yaşlı nüfus artışına ve toplumlarda yaşlanmaya sebep olmaktadır” dedi.

“Yaşlılarımız bizim yükümüz değil, servetimiz”

AK Parti’nin yaşlılara  bir servet gözüyle baktığını dile getiren Turhan Kalaycı, “Çağımızda yaşlılık ile ilgili politikalar ve programlar yaşam kalitesini ve genel sağlığı artırmaya odaklanmaktadır. İnsanların aktif ve sağlıklı bir biçimde yaşlanması yalnızca bireysel özellikleriyle değil; toplumsal açıdan kendilerine sağlanan psiko-sosyal, ekonomik, fizyolojik destek hizmetleriyle de yakından ilişkilidir. AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımda yaşlılarımıza yük değil servetimiz olarak bakmakta; onların geçimlerini karşılamalarını, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini amaçlamaktayız. Büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte; onlara hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz” şeklinde konuştu.

“Devrim niteliğinde politikalar ürettik”

Yaşlılar için devrim niteliğinde politikalar ürettiklerini kaydeden Kalaycı, yaşlılar için yapılan hizmetleri ise şu şekilde sıraladı:

“Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın öncülüğünde yaşlılık konusunda hassasiyetle eğilip, büyüklerimiz için devrim niteliğinde politikalar üretmekteyiz. Bu politikaları büyüklerimizin de desteğini alarak daha ileriye taşımak ve geliştirmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yaşlılarımız için yaptığı hizmetlere gelecek olursak  evde bakım hizmeti ile yüzleri güldürüyoruz. İlk kez evde sağlık hizmeti uygulamasını başlattık. Yaşlı yaşam evleri projemizi hayata geçirdik.  65 yaş üstü yaş aylığını 7,5 katına çıkardık.  Maaş kuyruklarında çekilen çileye son verdik.  Yaşlılarımıza ücretsiz ulaşım hizmeti sağlıyoruz.   Her mekân yaşlı dostu oluyor. Üniversitelerde yaşlı bakım programları açtık.  Huzurevleri artık daha konforlu.  Kültürel faaliyetlerde büyüklerimizi unutmadık.  Yerel yönetimlerde yaşlılarımız el üstünde tutuluyor.  Yaşlılarımıza şiddete “dur” dedik.   Yaşlılar Koordinasyon Merkezleri açtık.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam