Çiftçilere organik tarım budama ve aşılama eğitimi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanan "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında Bartın’da faaliyet gösteren organik tarım üreticilerine budama ve aşılama eğitimi verildi.

Çiftçilere organik tarım budama ve aşılama eğitimi Güncel

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanan "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında Bartın’da faaliyet gösteren organik tarım üreticilerine budama ve aşılama eğitimi verildi. Bu amaçla Karahüseyinli Köyünde organik kızılcık bahçesinde 8 çiftçiye şekil budaması, Hacıhatipoğlu Köyünde yine organik kivi bahçesinde 12 çiftçiye verim budaması uygulamalı olarak gösterildi.

116 kişi eğitim aldı

Ziraat Mühendisi Mutlu Keleş tarafından uygulamalı anlatılan budama ve aşılama eğitimi ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık uygulama bahçesinde; ceviz, yarı bodur elma, armut ve kiraz ile bodur elma ağaçlarında kullanılan budama ve terbiye sistemlerinin yanında meyve ağaçlarında bahar döneminde uygulanabilen kalem aşı yöntemleri konuları eğitimlere katılanlara hem teorik olarak anlatıldı ve hem de uygulamalı olarak gösterildi. Uygulama bahçemizde gerçekleştirilen eğitimlere 23 kurum personeli ve 73 çiftçi katıldı. İkisi organik tarım bahçelerinde olmak üzere toplam dört budama ve aşılama eğitimlerinde de toplamda 116 kişi eğitim aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam