Yurtbay: “Bu topraklar bizlere kutsal emanettir”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yurtbay: “Bu topraklar bizlere kutsal emanettir” Güncel

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Yurtbay mesajında şunları söyledi:

 “103 yıl evvel, Sevr emellerini gerçekleştirmek isteyen ve sahip oldukları büyük askeri ve teknolojik güçle Çanakkale önlerine gelen emperyalist güçlerin, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders aldıklarını belirten Yurtbay, "Vatanın dört bir yanından gelerek, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle savaşan ve bu uğurda can veren ecdadımız milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.  Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü daha Çanakkale’de gören aynı emperyalist güçler şimdi bu yüksek manevi kardeşliği hedef almaktadır. Bu yüzden kardeşliğimizi bozmaya, ahlaki ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye yönelik çalışma ve gayreti içindedirler." dedi.

“Hiçbir güç bu kararlılığı ortadan kaldıramayacaktır”

Tankıyla, topuyla, döneminin en yüksek teknolojisiyle donatılmış silahlarıyla Çanakkale’yi geçemeyenlerin, bugün Avrupa Birliği kriterleri adı altında dayatılan düzenlemelerle Sevr emellerine ulaşmaya çalıştığını belirten Yurtbay, "Gençliğimizin ahlaki ve manevi değerlerini tahrip etmek için her türlü hile ve desiseye başvurmaktadırlar. Maalesef hakkı değil gücü üstün gören işbirlikçi anlayışların yaklaşımları bu emperyalist güçleri daha da cesaretlendirmektedir. Ancak milletimiz Çanakkale’de dinine, imanına, vatanına sahip çıkmıştır. Özgür ve bağımsız bir ülke konusundaki kararlılığını 250 bin şehitle ortaya koymuştur. Bundan sonra da aynı dirayet ve kararlılığı gösterecektir. Hiçbir oyun, hiçbir güç bu kararlılığı ortadan kaldıramayacaktır. 

“Çanakkale destanı Milli Görüş ruhuyla yazılmıştır”

Unutulmamalıdır ki, Çanakkale destanı Milli Görüş ruhuyla yazılmıştır. Çünkü Milli Görüş işbirlikçiliğin değil bağımsızlığın adıdır. Avrupa Birliği kriterlerinin değil, milli ve manevi değerlerin ifadesini bulduğu ruhun adıdır. Teslimiyet ve boyun eğme değil, direniş ve mücadelenin adıdır. Milletimiz Çanakkale’de sahip olduğu şuurla bu oyunlara bundan sonra da dur demesini bilecektir. Çünkü bu topraklar bize ecdadımızdan kalmış bir miras değil, canları pahasına teslim ettikleri kutsal bir emanettir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çanakkale’de can veren 250 bin şehidimiz olmak üzere, bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Bütün milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum.”

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam