Erkan : “Milli mücadelenin ilk kıvılcımı”

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erkan : “Milli mücadelenin ilk kıvılcımı” Güncel

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Erkan mesajında şunları söyledi:

“Dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden olan Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünü milletçe kutlamanın onur ve gururunu yaşarken kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.  Çanakkale Zaferi; Türk Milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır.  18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale Geçilmez' diye yazılan bu destanla, yaşadığımız vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. 

“Milletimiz onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır”

Milletimiz onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak; onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur.  Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmetle anarken, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

 

 

                                                                                                 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam