Yalçınkaya “Çanakkale ruhunu çok iyi idrak etmeliyiz”

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, yayımladığı Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü mesajında “Ülkemizin korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik, kardeşlik içinde verilen Çanakkale ruhunu millet olarak çok iyi idrak etmeli, gelecek nesillere de bu bilinci aktarmalıyız” dedi.

Yalçınkaya “Çanakkale ruhunu çok iyi idrak etmeliyiz” Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında  Çanakkale Zaferi’nin tarihin sayfalarında altın harflerle yazılı olduğunu ifade eden Yalçınkaya, “Türk Milletini tarih sahnesinden silmek üzere Çanakkale’den geçmeye çalışan dünyanın en güçlü donanmalarını Çanakkale Boğazı’nın sularına gömen ve “Çanakkale Geçilmez” dedirten kahraman atalarımız, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Zaferi’ni tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmışlardır.  18 Mart Zaferi, aynı zamanda 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan tüm Anadolu’ya bir güneş gibi doğan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın habercisidir. Türk Milleti, yokluklar içindeki büyük mücadelesi sırasında göstermiş olduğu eşsiz kahramanlık ve başarılarıyla tüm dünyaya bayrağı, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir” dedi.

“Çanakkale ruhunu çok iyi idrak etmeliyiz”

Şehitlerimizin göstermiş oldukları fedakarlığın değerinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce olduğunu kaydeden Yalçınkaya şöyle devam etti:

“Etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatanı için savaşan ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberliğin ölümsüz anıtı olan aziz şehitlerimiz; ülkemizin bağımsızlığı, kutsal değerleri, vatan topraklarında şanlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını feda etmişlerdir. Onların göstermiş oldukları fedakarlığın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yücedir. Bugün bizlere düşen en önemli görev, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kutsal vatan topraklarımızın korunmasıdır. Ülkemizin korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik, kardeşlik içinde verilen Çanakkale ruhunu millet olarak çok iyi idrak etmeli, gelecek nesillere de bu bilinci aktarmalıyız. Bu görev, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelen iç ve dış mihraklara karşı, cennet vatanımızın üzerinde yaşayan her Türk evladının sorumluluğundadır.

“Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

Bu duygu ve düşüncelerle; her yıl Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitler Günü olarak andığımız bugüne ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden ve milletimizin gönlünde yatan aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla, kahraman gazilerimizi de minnetle ve saygıyla anıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, sınırlarımızın ötesinde terör örgütlerine yönelik olarak sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan tüm güvenlik güçlerimize üstün muvvafikiyetler diliyor, operasyonda şehit düşen kahraman askerlerimize de bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum”

                                                                             

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam