Dirim: “Çanakkale Zaferi milletimizin beraberliğinin en güçlü nişanesidir”

Bartın Valisi Nusret Dirim, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “Mehmetçiğin hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğimizin harcı olan Çanakkale Zaferini kazandıran bu yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması hepimize düşen en önemli görevdir” dedi.

Dirim: “Çanakkale Zaferi milletimizin beraberliğinin en güçlü nişanesidir” Güncel

Bartın Valisi Nusret Dirim, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  dolayısıyla  bir mesaj yayımladı. Mesajında Çanakkale Zaferi Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi olduğunu ifade eden Dirim, “Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır” dedi.

“Hepimize düşen en önemli görev”

Çanakkale Zaferini kazandıran bu yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması hepimize düşen en önemli görev olduğunu kaydeden Nusret Dirim, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümünde  Mehmetçiğin hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğimizin harcı olan Çanakkale Zaferini kazandıran bu yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması hepimize düşen en önemli görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan,  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam