Camcı’dan Çanakkale Zaferi mesajı

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladı mesajında, “Aziz milletimiz, yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve sarsılmaz bir inanç sayesinde kazandığı bu zaferle, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir” dedi.

Camcı’dan Çanakkale Zaferi mesajı Güncel

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Türk milletinin yokluk ve imkânsızlıklara rağmen bu zaferle, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirdiğini ifade eden Camcı şunları söyledi:

“Yakın tarihimizin en anlamlı, en dokunaklı, en büyük zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’mizin hatırasını, 103. yıldönümünde bir kez daha yâd ediyoruz. Milletimiz, Çanakkale Zaferi’ni en parlak ve en büyük kahramanlıklarından biri olarak birlik ve beraberlik içinde omuz omuza mücadele ederek, "Çanakkale Geçilmez" nidasını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Aziz milletimiz, yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve sarsılmaz bir inanç sayesinde kazandığı bu zaferle, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir. Çanakkale’de, 1915’te bir kez daha görülmüştür ki, yeryüzündeki hiçbir silah, vatan ve millet sevgisine karşı muzaffer olamayacaktır. Bu bakımdan, Çanakkale Zaferi, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren bütün milletler ve tüm insanlık için de bir sembol ve umut tablosu olmaya devam edecektir. Bu zaferin, tarihimiz için bir başka önemi de, Şanlı İstiklal Mücadelemizin yapılabilmesine ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna öncülük etmesidir.

“Milletimiz şehitlerimizin mirasına sahip çıkacaktır”

Bizler bu zaferi, sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, halen sürdürmekte olduğumuz kararlı ve onurlu medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görüyoruz. Bundan 103 yıl önce vatan müdafaası için birleşen yüreklerimiz, günümüzde de aynı sevdayla, aynı ruhla, aynı inanç ve kararlılıkla, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yüceltmek ve payidar kılmak için çarpıyor. Hiçbir şüphemiz yok ki, aziz milletimiz, Çanakkale’den aldığı ilhamla, şehitlerimizin mirasına sahip çıkacak, Cumhuriyetimizi, kuruluşunun 100. yıldönümünde çok daha itibarlı bir seviyeye ulaştıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Yüce Allah’tan milletimizi, bir daha Çanakkale gibi bir imtihandan geçirmemesini diliyor, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; bize bu mukaddes vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı, 18 Mart Şehitler Günü’nde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam