ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sağlık İl Müdürlüğü Devlet Hastanesine yaşanan bir hastanın 2 kattan morgun çatısına düşmesi olayıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Mavi Kod verilen olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını ifade eden Müdürlük, olayda yaralanan Dr. Abdullah Baykuş’un ise hastaya ulaşabilmek için 2 metre yükseklikten çamaşırhane çatısına atladığı için yaralandığını söyledi.

ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI Güncel

14 Mart’ta fedakar doktor

Sağlık İl Müdürlüğü Devlet Hastanesine yaşanan bir hastanın 2 kattan morgun çatısına düşme olayıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamada Mavi Kod verilen olayda hastaya yapılan ilk müdahalede nabız ve solunum olmadığının tespit edildiğini ifade eden Müdürlük, “Mehmet Başak  isimli  11 Nisan 1929 doğumlu hasta;  Prostat kanseri   teşhisiyle 09 Mart 2018 dahiliye servisine  yatırılmıştır. İkinci kat   cam kenarında yatmakta olan  hastanın refakatçi olan oğlu, görevli hemşireye babasının yatağında olmadığını bildirmiş, hemşire ve hasta yakını camın açık olduğunu fark edip aşağı baktıklarında çamaşırhane çatısı üzerinde hastanın hareketsiz yattığını görmüşlerdir. Mavi Kod verilen vakada,  İlk müdahalesi olay yerinde yapılan hastanın nabız ve solunum olmadığı tespit edilmiş, hastaya olay yerinde müdahale edilmiş ( CPR)k itfaiyenin  de müdahalesiyle hasta çatıdan alınıp acil servise getirilmiştir. Burada entube edilerek müdahaleye devam edilmiş, müdahalelere cevap alınamayan hasta saat 02:20 de exitus kabul edilmiştir. Olay yeri polis tarafından incelenmiş, adli süreç başlayarak vakanın otopsisi yapılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. ” dedi.

Hastaya müdahale edebilmek için 2 metre yükseklikten atladı

Mavi Kod ekibinden olan Dr. Abdullah Baykuş’un ise hastaya ulaşabilmek için 2 metre yükseklikten çamaşırhane çatısına atladığı için  yaralandığını dile getiren Müdürlük, “Hastaya ilk müdahale için gelen mavi kod ekibinden Dr. Abdullah Baykuş’ta hastaya  ulaşabilmek amacıyla birinci kattan ( 2 metre) çamaşırhane çatısına atlarken linier fibula kırığı oluştuğu ilk müdahale ve hastanın acil servise transportu sonrası yapılan değerlendirmeyle anlaşılarak ayağı alçıya alınmıştır” ifadelerinde bulundu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam