Zirai ilaç bayilerine eğitim

Bartın’da bulunan zirai ilaç bayilerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yeni uygulanmaya konulan bitki koruma ürünlerini (zirai ilaçları) üretimden satışına kadar her aşamasında ve her yönüyle takip ve kontrolünü sağlayan "Karekod Takip Sistemi"nin kullanımı ve uygulanması hakkında eğitim düzenlendi.

Zirai ilaç bayilerine eğitim Güncel

Bartın’da bulunan zirai ilaç bayilerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından  yeni uygulanmaya konulan bitki koruma ürünlerini (zirai ilaçları) üretimden satışına kadar her aşamasında ve her yönüyle takip ve kontrolünü sağlayan "Karekod Takip Sistemi"nin kullanımı ve uygulanması hakkında eğitim düzenlendi. Eğitimde Karekod Takip Sisteminin önemi, gerekliliği ve faydaları ile kullanımı hakkında bilgilerin yanında Bitki Koruma Ürünlerinin bilinçli kullanımının, izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ilkelerinin tarımsal verimlilik ve ekolojik denge için önemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

14 bayi katıldı

Ziraat Mühendisleri Cengiz Bostancı ve Onur Aydoğan tarafından verilen bu eğitimde bu sistem ile Bartın’da mevcut tüm bitki koruma ürünleri (BKÜ) bayileri Tarım Bilgi Sistemine (TBS) elektronik ortamında kayıtlarının yapıldığı, bütün BKÜ'lerinin alış ve satış işlemlerini bu sistem üzerinden gerçekleştireceği bilgisi de verildi. 14 bayinin katıldığı eğitimde İl Müdürü Yardımcısı Enver Daş, Şube Müdürü G. Merve Şen Kul de yer aldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam