Tunç, Derecik ve Yenihan Mahallesini ziyaret etti

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ile birlikte Kirazlıköprü Barajı sahasında kalan Derecik ve Yenihan Mahallesini ziyaret ederek, Mahalle sakinlerinin taleplerini yerinde dinledi, ayrıca başlatılan yol çalışmalarını inceledi.

Tunç, Derecik ve Yenihan Mahallesini ziyaret etti Güncel

Milletvekili Tunç Derecik ve Yenihan Mahalle sakinleri ile biraraya gelerek, mahalledeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Derecik Mahallesi Muhtarı Necmi Alkız’ında hazır bulunduğu toplantıda açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç, Kirazlıkköprü Barajı havzasında kalan Abdipaşa Beldesine bağlı Derecik Mahallesinin, geçen hafta il genelinde etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle barajda suların yükselmesinden dolayı mevcut yolun sular altında kalması nedeniyle kapandığını belirterek, alternatif yol olan Abdipaşa Çubuklu Köyünden olan bağlantı yolunda hemen iyileştirme yapılarak mahalleye ulaşımın sağlandığını söyledi. Tunç, Kirazlıköprü barajı havzasında kalan ve kamulaştırılması yapılıp paraları ödendiği halde boşaltılmayan evlerin sular altında kaldığını söyleyerek, herhangi bir can kaybı olmamasının hepimiz için sevindirici olduğunu, kamulaştırılan evlerin boşaltılması için valiliğin çalışma başlattığını ifade etti.

Bağlantı yolu çalışmalarını da inceledi

Bartın Abdipaşa Beldesi arası ana yoldan Derecik Mahallesine bağlantı yolu çalışmalarını da inceleyen Milletvekili Tunç, Derecik Mahalllesine sağlanacak bağlantı yolunda çalışmaların süratle devam ettiğini belirterek önümüzdeki birkaç güne yolun ulaşıma açılacağını belirtti. Milletvekili Tunç beraberindeki Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve Derecik Mahallesi Muhtarı Necmi Alkız ile birlikte Derecik Mahallesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam