Tunç’tan Kozcağızlı kadınlara müjde!

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Belediyesinin düzenlediği İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuşmacı olduğu Dünya Kadınlar Günü programına katılarak Kozcağızlı kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Tunç’tan Kozcağızlı kadınlara müjde! Güncel

Kozcağız Belediyesi yeni terminal binası konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe Milletvekili Tunç’un yanısıra Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve yönetimi, Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz ve Kozcağızlı kadınlar katıldı. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın yaptığı açılış konuşmasında;  belediye olarak kadın haklarına gösterdikleri hassasiyeti belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini, belediye hizmetlerinde de kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.

Tunç: “Kadılarımız lehine birçok iyileştirmeler yaptık”

Milletvekili Tunç Dünya Kadınlar Günü Etkinliğinde yaptığı konuşmasında hükümetleri döneminde yaptıkları çalışmalarla kadınlara büyük önem verildiğinin ispatı olduğunu belirterek, kadınların sosyal haklarını iyileştirmeye yönelik değişiklikler, kız çocuklarının eğitimine yönelik çalışmalar, kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair çalışmalar, ceza mevzuatımızda kadınları ve aileyi koruyacak düzenlemeler başta olmak üzere bu güne kadar kadınların lehine birçok iyileştirmeler yapıldığını söyledi.

“Gerekli yasalar düzenlemeleri yaptık”

 Milletvekili Tunç, AK Parti hükümetleri döneminde kadınlara yönelik devrim niteliğinde anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirdiklerini belirterek, kadınların siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınların şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler yaptıklarını söyledi. Kadınlarımızın senelerce maruz kaldığı kılık kıyafet ayrımcılığı ortadan kaldırdıklarını söyleyen Milletvekili Tunç, bu devrim niteliğindeki köklü değişikliklerle kadınlarımız ilk kez kılık kıyafetinden dolayı hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadıklarını bu ayrımcılığa son verdiklerini söyledi.

Kozcağız anaokulu inşaatı yakında başlayacak

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kadın hakları ile ilgili gösterdiği hassasiyetine de değinen Milletvekili Tunç, Kozcağız Beldesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın katkıları ile Kozcağız Beldesinde doğalgaz çalışmalarında önemli mesafe alındığını belirten Milletvekili Tunç, yakında Kozcağız Beldesinin doğalgaza kavuşacağını söyledi. Ayrıca Anaokulu müjdesi de veren Milletvekili Tunç, Kozcağız Beldemize anaokulu için gerekli çalışmaların yapıldığını, yakında inşaat çalışmalarının başlayacağını söyledi.

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konferans verdiği etkinlikte plaket takdimlerinin arkasından kadınlara çiçek dağıtıldı. Milletvekili Tunç ve beraberindekiler daha sonra Halk Eğitim sergisini ziyaret ederek, kursiyerleri tebrik ettiler.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam