Tunç: “Ulus’u yeniden inşa ettik”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Ulus ve köylerine hizmet derneğinin düzenlediği Proje Tanıtım Toplantısına katıldı.

Tunç: “Ulus’u yeniden inşa ettik” Güncel

Ulus İlçesinde gerçekleşen toplantıya Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanı sıra Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Ekmekçi Kamu Kurum Kuruluşları Temsilcileri ve Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

“Hükümet- belediye uyumunun en güzel örneği”

Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin hazırladığı projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda konuşan Milletvekili Tunç Bartın’ın en köklü ilçelerinden biri olan Ulus ilçesine önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Öncelikle alt yapı çalışmalarını tamamladık, ardından üst yapı ve çevre düzenlemeleri ile şehir merkezini daha yaşanılabilir hale getirdik, Ulus ilçe hastanesini, Ulus ilçe stadyumunu, Ulus anaokulunu, Ulus İmam Hatip Ortaokulu’nu, Ulus Meslek Yüksekokulu’nu ilçemize kazandırdık, Ulus otelinin restorasyonu için gerekli ödenekleri aktardık, restorasyon çalışmaları tamamlandı. Ulus Belediye otelini turizme kazandırıyoruz. Ulus ilçesine değer katan Ulus Çayının ıslahını tamamladık. Ulus ilçesi çok daha güzel oldu. Ulus’a 320 adet TOKİ konutu kazandırıyoruz, inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Ulus’un Kumluca ve Abdipaşa beldeleri ile köylerine de büyük hizmetler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ulus Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun ile hükümet belediye uyumunun en güzel örneği icraatlara yansıyor, desteğinize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

"Ulus ilçemize sahip çıkmaya devam edeceğiz"

Milletvekili Tunç, “Avrupa’nın Panparks üyesi 13 milli parkından biri olan Küre Dağları Milli Parkı’nı, yaylaları, şelaleleri, mağaraları ve kanyonları bünyesinde barındıran doğa şehri Ulus ilçemize sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi. Ulus İlçesinin turizmine katkı sağlayacak projeleri için sunum yapan Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Başkanı Satı Lütfi Okçu Milletvekili Tunç’a gerçekleştirilen yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam