Irmak, İzmir’de koşacak

Milli Triatloncu Berrak Irmak, İzmir Ultra Maratonuna hazırlanıyor. Irmak, günde ortalama 45 kilometre pedal çeviriyor, 15-20 kilometre koşuyor ve 5 kilometre yüzüyor. Milli maratoncu Turgay Oğuz ile birlikte idmanlarını yoğun tempo altında sürdüren Irmak,“Triatlon sporunda Bartın’a birçok birincilik alacağım” dedi.

Irmak, İzmir’de koşacak Spor

Bartın’da yaşayan Milli sporcu Berrak Irmak 17 Mart 2018 tarihinde İzmir’de koşulacak olan 25 kilometrelik Efes Ultra Maratonu’nda yarışacak.  Milli sporcu antrenmanlarını yoğun tempo altında sürdürüyor. Günlük antrenman programında Berrak, ortalama 45 kilometre pedal çevirme (Bisiklet), 15-20 kilometre koşu ve 5 kilometre yüzme idmanı yapıyor. Irmak, uzun mesafe koşu idmanlarını ise Milli maratoncumuz Turgay Oğuz ile birlikte her gün 15-20 kilometre koşarak yapıyor. Berrak Irmak, Efes Ultra Maratonu’ndan sonra Ankara’da Turgay Oğuz’un da katılacağı Eymir Gölü Yarımaratonu’nda koşacak.

“Bartın’a birçok birincilik alacağım”

Bartın’ın en başarılı sporcuları arasında bulunan Berrak Irmak, “Bu sene kendi branşım olan Triatlon sporunda Bartın’a birçok birincilik alacağım. Bunun yanında kendi spor dalım olmayan uzun mesafe koşularına da antrenman olsun diye yarışacağım” dedi.

“Türkiye Şampiyonlukları bulunuyor”

Daha önceki yıllarda İzmir bölgesi adına yarışan Milli sporcu Irmak’ın Balkan dereceleri ve Türkiye Şampiyonlukları bulunuyor. Triatlon sporuna İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gördüğü sırada başlayan Irmak, ilerleyen üniversite yıllarında defalarca kürsüye çıkarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etti. Berrak Irmak en son gittiği İstanbul Belgrat Ormanı 14 kilometrelik Dağ Koşusunda üçüncülük kürsüsüne çıkarak, Bartın’a başarıyla döndü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam