Bozdağ’dan Amasra’ya ziyaret

AK Parti 18. Dönem Siyaset Akademisi için Bartın’a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılış sonrasında Amasra İlçesi’ni de ziyaret etti. Amasra’da esnaf ziyaretlerinde bulunan Bozdağ ayrıca Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsündeki cami inşaatında da incelemelerde bulundu.

Bozdağ’dan Amasra’ya ziyaret Güncel

AK Parti 18. Dönem Siyaset Akademisi için Bartın’a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılış sonrasında Amasra İlçesi’ni ziyaret etti. Bozdağ’a Amasra ziyaretinde AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve il protokolüyle birlikte partililerde eşlik ederken Bekir Bozdağ bir süre Amasra Öğretmenevinde dinlendi. Bozdağ daha sonra Amasra’da kısa süreliğine de olsa esnaf ziyaretlerinde bulundu ve esnafla sohbet edip esnafa hayırlı işler diledi.

Meşhur Amasra salatası ve balığı yedi

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bekir Bozdağ, vatandaşlarla aynı zamanda hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Amasra’da meşhur Amasra salatası ve balığı da yiyen Bozdağ, Amasra Müzesini de ziyaret ederek müzeyle ilgili bilgiler aldı. Fatih Sultan Mehmet’in  fetih sırasında komutanlarıyla birlikte Amasra’yı seyrettiği Bakacak Tepesinden Amasra’yı seyreden Bozdağ ardından yeniden Bartın’a hareket etti.

Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsündeki cami inşaatında da incelemelerde bulunan Bekir Bozdağ, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’dan hem üniversite hem de inşaatla ilgili bilgiler aldı. Bozdağ kısa bir kampüs turu sonrasında Ankara’ya hareket etti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam