117 kişi siyaset eğitimi alacak

18. Dönem AK Parti Siyaset Akademisi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katılımıyla açıldı. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışta konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin bu başarısının millet tarafından her seçimde artan oylarla ödüllendirildiğini söyledi. 18. Dönem AK Parti Siyaset Akademisinde ise 117 katılımcı siyaset akademisi alacak.

117 kişi siyaset eğitimi alacak Güncel

18. Dönem AK Parti Siyaset Akademisi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katılımıyla açıldı. Kültür Merkezinde yapılan açılışa Bozdağ ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başta olmak üzere İl Başkanı Turhan Kalaycı, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, esi il başkanları, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleriyle çok sayıda partili ve siyaset akademisi öğrencileri katıldı. açılışta AK Parti Siyaset Akademisinin Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla kurulduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı şunları söyledi:

Kalaycı: “Ülkemize ve Bartın’ımıza hayırlı olsun”

“15 Temmuz kahramanlarından birini burada ağırlamaktan şeref duyuyoruz. “Bize bugün burada düşen görev ölmektir” diyerek büyük bir cesaret örneği gösteren sizi ve sizin nezdinizde 15 Temmuz kahramanlarını büyük bir rahmetle, hürmetle ve minnetle yad ediyorum. Vatanına milletine devletine yürekten sevdalı olan, halka hizmeti Hakka hizmet bilen, kalbinin en derinliklerinde hizmet aşkı olan, yaratılanı yaratandan ötürü seven,  ak siyasete hepiniz hoş geldiniz. Açılışını yapmakta olduğumuz siyaset akademimizin ülkemize Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Rabbim bizlere nice Recep Tayyip Erdoğanlar yetiştirmeyi nasip etsin. Yüzyılın liderine yakışır, siyaset yapabilmek için yola çıkan bizleri, muaffak eylesin.

“Bir eğitim faaliyeti”

Siyaset akademisi seçmenlerin partiye bağını kuvvetlendirmek siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak katılımcıların tarih siyasal tarih ekonomi dış politika gibi alanlarda uzmanlarca bilgilendirildiği Türkiye genelinde teşkilatları aracılığıyla yaygınlaştırılan bir eğitim faaliyettir. Siyaset akademisinin düşünsel anlamda temelinin atılması ve uygulamaya konulması partimizin Kurucu Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla olmuştur. 2008-2017 arası 60 bin kişi başvuruda bulunmuş 25 bin  kişi sertifika almıştır. Bartın her zaman liderinin izinde yürüyecek ve yolunu ilk günkü heyecanla, aşkla takip edecektir.

“Bu millete ve memlekete derinden muhabbetimiz var”

Bizim sevdamız var bizim aşkımız var. Bizim bu millete bu memlekete derinden muhabbetimiz var. AK partili kardeşim, sava arkadaşım, can yoldaşım, şunu hiçbir zaman unutma.  Hayatını, vatanına milletine, mazlum ve mağdurları adamış, yeryüzünde haksızlığa ve adaletsizliğe savaş açmış, senin için kefenini giymiş ülkesine çağ atlatmış bir liderin var. Ben bu davanın bir neferi olmaktan şeref duyuyorum, onur duyuyorum.  Ve sen de bu davanın bir neferisin. Onur duy,  şeref duy.”

Tunç: “Sayın Bakanımız Bartın’a önemli eserler kazandırdı”

Törende 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin bu başarısının millet tarafından her seçimde artan oylarla ödüllendirildiğini söyleyen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta şu ifadelerde bulundu:

“Sayın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ yoğun programları arasında bizleri yalnız bırakmadılar ve Bartın’a gelerek 18. Siyaset Akademimizin açılışını gerçekleştirdiler. Tüm Bartınlılar adına ben kendisine teşekkür ediyorum. Adalet Bakanlığı döneminde Bartın’a önemli eserler kazandıran Sayın Bakanımız gerek Amasra Adalet Sarayının yapımında gerekse şuanda yapımı tamamlanmak üzere olan ve 22 milyon TL’ye mal olacak olan Bartın Adalet Sarayının yapımı noktasında çok büyük destekleri oldu. Temel atma töreni için davet ettik ama o zaman yoğun devlet işlerinden fırsat bulamamıştı. Temelini atamadık ama bina bitmek üzere. Ve o eser için de Bartınlılar adına müteşekkir olduğumuzu bildirmek istiyorum.

“AK Parti bir davanın adıdır”

AK Partimiz 16 yıllık bir parti. Ancak 16 yıllık bir parti olarak görmemek lazım. AK Parti sadece bir siyasi parti olarak tanımlamaz. AK Parti bir davanın adıdır. AK Parti kökü medeniyet anlayışımıza dayanan bin yıllık Anadolu coğrafyasındaki mücadelenin bugün ki temsilcilerinin içinde bulunduğu bir siyasi hareket ve davadır. Ak Parti, Selçukluya, Ormanlıya, Çanakkale’ye, 15 Temmuz ruhuna  dayanan çok önemli kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüşün bir mensupları olarak bizler de sizlerle birlikte bu kutlu yürüyüşü çok daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde yolumuza devam ediyoruz.

16 yıldır iktidardayız”

2001 yıllında milletimizim siyasetçiye güvenini yitirdiği, ülkemizin krizlerle baş başa kaldığı, ülkemizi dünyanın en hızlı küçülen ülkesi olduğu, yatırımların durduğu bir ortamda bu davanın adı AK Parti olarak doğdu. Ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu partide milletimiz 14 aylık bir siyasi partiyi tek başına iktidara getirdi. 16 yıldır da iktidarda. İktidarda olduğu süre içerisinde de hep millet iradesini üstün tutan, politikalarıyla hep milletin vicdanının sesi olan ve ülkemizi dünyanın en hızlı küçülen ülkesinden dünyanın yüzde 11’le en hızlı büyüyen ülkesi yapan, dünya projeleriyle tanıştıran, halkının refahını arttıran 81 vilayette eser üstüne eser koyan ve Türkiye’yi 16 yıl önceki Türkiye’den çok daha ileri bir ülkeye taşıyan bir partinin adı.

Mazlumların gönlünde taht kuran bir siyasi hareketin mensuplarıyız”

Aynı zamanda uyguladığı insani ve vicdani dış politikayla da dünya mazlumlarının sesi olan, sadece Türk halkının gönlünde taht kurmakla da kalmayıp bütün dünya mazlumlarının, dünyada haklı kim varsa onların gönlünde de taht kuran bir liderin başında olduğu bir siyasi hareketin mensuplarıyız. Bu nedenle bu davayla, AK Parti’yle ne kadar gurur ve onur duysak azdır. AK Parti milletimizin temiz vicdanının sesidir. AK Parti ilkeye dayalı siyaset yapar. AK Parti gençliğe önem verir, kadınlara önem verir, çocuklarımıza önem verir. Çünkü geleceğimizi garanti altına almak ister. Bu nedenle AK Parti’de siyaset yapanların iyi yetişmesi gerekir. AK Parti aynı zamanda bir okuldur. AK Parti’de bütün toplantılar bir eğitin toplantısı gibi geçer. İşte en güzel örneği de bu siyaset akademisidir.

“Milletimiz başarıyı sandıkta ödüllendirdi”

Siyaset akademisine katılan tüm katılımcılarımız ki bunların içerisinde AK Parti’nin içinde bir fiil siyaset yapanlar da var. Ancak siyasetin dışında olup ta siyaset akademisine katılan hemşerilerimiz de var. Ve onlar o siyaset akademisinde elde ettikleri bilgi birikimiyle ak kadrolara destek verecekler. Ve AK Parti’nin güçlenmesini daha da sağlamış olacaklar. AK Parti Bartın’da da 5 milyar TL’lik kamu yatırımını hayata geçiren bir partinin adıdır. Şuanda devam eden 5 milyar TL’lik kamu yatırımımız daha var. Süratle bunları da gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. AK Parti’nin tüm bu başarısı her seçimde de sandıkta da kendisini göstermiştir. Milletimiz bu başarı hikayesini her önüne konulan sandıkta oylarını arttırarak ödüllendirmiştir. Ve AK Parti kadroları da milletimizin bu güvenine layık olabilmek için gecesini gündüzüne katmaya devam etmektedir.

“Çok daha aydınlık günler yakındır”

Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ak kadrolar bu ülkeyi 2023, 2053 ve 2071 hedefine ulaştırmak için gece gündüz çalışmaya devam etmektedir. İnşallah çok daha aydınlık günler yakındır. Ülkemizin önünü kesmek isteyenler, AK Parti’nin ve milletimizin bu kutlu yürüyüşünü hazmedemeyenler, Türkiye’nin lider ülke olmasını hazmedemeyen şer güçler hep şu geçtiğimiz 16 yıllık süreçte çeşitli yollarla sahneye çıktılar. Küresel güçleri de arkalarına alarak bu kutlu yürüyüşün önünü kesmek istediler. Tuzaklar kurmak istediler. Darbe planları yaptılar. Darbelere giriştiler ve 15 Temmuz’da milletimiz bir kahramanlık hikayesi yazdı ve önüne konulan en büyük tuzağı da bozdu. O tuzak kuranların başına da o tuzakları geçirmeyi bildi.

“Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz”

Ülkemiz inşallah çok daha aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyecek. Bu yürüyüşte sandık üyesinden oy vereninden vermeyeninden herkese teşekkür ediyoruz. Ve milletimize layık olmanın gayreti içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Siyaset akademimizin hayırlı uğurlu olmasını ve katılımcılarımıza başarılar diliyorum. Bu katılımcılara yeni katılımcılar sonraki programlarda elbette ki ilave edilecektir. Bartın siyaset akademisini en önce başlatan illerimizden bir tanesidir. Bu anlamda Ar-Ge Başkanımıza, İl Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Açılışta Yılmaz Tunç ve Turhan Kalaycı, Bekir Bozdağ’a Türk Bayrağı tablosu da hediye ederken program sonunda hatıra fotoğrafı da çektirildi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam