Yalçınkaya Milli Şairimizi andı

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya,  İstiklal Marşımızın Kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy için anma mesajı yayımladı.

Yalçınkaya Milli Şairimizi andı Güncel

 

Muhammet Civan

 

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya,  İstiklal Marşımızın Kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy için anma mesajı yayımladı. Yalçınkaya mesajında şunları söyledi:

Zaferle taçlanmış Milli Mücadele tarihimizin destanı olan İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 97’nci yılını gururla karşılıyor, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyoruz. “Korkma” diye başlayan ve zafere giden yolun; büyük bir cesaret, azim ve kararlılık gerektirdiğini dost düşman herkese gösteren İstiklal Marşımız, Türk Milletinin kahramanlığını, vatan sevgisini, mücadeleciliğini, bağımsızlık ruhunu ve bayrak sevgisini en güzel şekilde yansıtan, halkımızın ortak ve gür sesidir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşımızın kabulü sırasında yapmış olduğu konuşmada özel olarak “Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; / Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal” mısralarına önemle vurgu yapmış ve şiirin tamamında olmakla birlikte, özellikle bu mısralarda ayrı bir heyecan duyduğunu ifade etmiştir. Ulu Önder, “Benim milletten asla unutmamasını istediğim mısralar işte bunlardır” diyerek özgürlük ve bağımsızlık sevdasının milletimizin ruhu olduğunu bir kez daha vurgulamıştır. 

“Özgürlük ve bağımsızlığımız  son derece değerli”

Gerçekten de bizim için bayrak, özgürlük ve bağımsızlık son derece değerli, yoluna baş koyduğumuz en önemli değer ve kavramlarımızın başında gelmektedir. Türk birliğinin, kudret ve yeteneğinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan Türk Silahı Kuvvetlerimiz de bugün bu değerlerimizi sonsuza dek yaşatmak ve milletimizin huzuru ve refahını sağlamak için sınırlarımız içinde ve sınırlarımızın ötesinde terörle mücadeleyi etkin ve kararlı olarak sürdürmektedir. Bugün bizlere düşen en önemli görev, kahraman Mehmetçiklerimize destek olmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyen korumak, bayrağımızı daima yüksekte tutarak vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaktır.Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 97’nci yılında güzel vatanımızı bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve eserleri milletimiz var oldukça hep yaşatılacak olan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, ülkemizi yükseltmek ve yüceltmek için birlik ve beraberliğimizin her zaman daimi olmasını diliyorum.”

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam