Dedektörlü hırsızlar yakayı ele verdi

Bartın’da ev ve iş yerlerinden hırsızlık yapan bir çete polisin takibi sonucunda çökertildi. Hırsızların girdikleri ev ve işyerlerinde altın ve değerli eşyaları bulmak için detektörlerle tarama yaparak evde gizlenen altınların yerini kolayca buldukları öğrenildi.

Dedektörlü hırsızlar yakayı ele verdi Güncel

Haber merkezi

Bartın Sanayi Sitesinde bulunan büfeden 5 bin lira değerinde sigara ve 200 lira bozuk para çalındı. Etraftaki güvenlik kameralarını inceleyen polis olayda kullanılan hyundai marka otomobili durdurdu. Otomobil içerisinde bulunan Ö.E. ve D. B. gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada büfeyi kendilerinin soyduğunu söyleyerek yanlarında olan arkadaşları M.Ü.'nün ismini polise verdi. Köyde yaşayan M. Ü. de gözaltına alındı. Çete üyelerinin çalıntı eşyaları sakladıkları bir eve operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramalarda, 187 paket sigara, 110 TL bozuk para, 3 adet 7,65 mm fişek, 1 adet el detektörü, 1 adet Vestel marka TV,  20 litre mazot çalıntı malzemeler ele geçirildi.
Polis ve jandarma bir çok olayı çözdü
Yürütülen operasyon neticesinde; Bartın Emniyet bölgesinde 2 adet işyerinden hırsızlık olayı, Jandarma bölgesinden, Kozcağız bölgesinden 6 adet kablo hırsızlığı, İnkumu bölgesinden 1 adet kablo hırsızlığı, Gürgenpınarı Jandarma Bölgesinden mazot hırsızlığı, Ordu Akkuş İlçe Jandarma Komutanlığı bölgesinden 1 adet Evden Hırsızlık olayları çözüldü. Olayla ilgili olarak yakalanan şüpheliler, M.K, R.K, D.G, M.Ü, D.P. adliyeye sevk edildi.     
 Evde dedektörle arama yaptılar                                                                          
 Hırsızlık yapacakları ev ve işyerlerinin keşiflerini yapan çete üyelerinin hırsızlık için girdikleri ev ve işyerlerinde altın ve değerli eşyaları bulmak için detektörlerle tarama yaparak evde gizlenen altınların yerini kolayca buldukları öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam