Gaziler Afrin operasyonu için gönüllü oldu

Bartın’daki 18 Kıbrıs Gazisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’deki PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütüne yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için Bartın Askerlik Şubesi’ne giderek gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Gaziler Afrin operasyonu için gönüllü oldu Güncel

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’deki PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütüne yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na bir destek de Kıbrıs Gazilerinden geldi. 18 Kıbrıs Gazisi Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, öncülüğünde Bartın Askerlik Şubesi’ne giderek gönüllü askerlik için başvuruda bulunarak askere alınmaları yönünde dilekçe verdiler.

Altunok: “Mehmetçiğimiz onlara gereken cevabı vermekte”

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, yapılan başvuru ile ilgili açıklama yaparak şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugünlere büyük badireler atlatarak gelmiştir. Farklı zamanlarda farklı mihraklar tarafından değişik tuzaklarla aziz milletimizin ayaklarına prangalar vurulmaya çalışılmış, ancak halkımızın feraseti ile bunların üstesinden gelinmiştir. Önceden olduğu gibi bugünde bölücü terör örgütleri bazı emelleri uğruna vatanımıza kastetmeye çalışmaktadır. Ancak, her zamanki gibi Mehmetçiğimiz onlara gereken cevabı vermektedir. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin bekası için büyük öneme sahip olan hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren Zeytin Dalı Harekâtı başlatılmıştır. Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Kara ve Hava operasyonları sonucunda toplamda 2 bin 960 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun.

“Afrin’e gitmeye hazırız”

Türkiye Cumhuriyeti’nin asla bölünemeyeceğini bir kez daha göstermek için gönüllü askerlik için başvurduk. Bartınlı Gaziler olarak Afrin’e gitmeye hazırız. Bizler, yaşımız kaç olursa olsun ‘Kuvayi Milliye ruhu’ ile vatan savunması için canımızı bile vermeye hazırız. Bartınlı Gaziler olarak dün olduğu gibi bu gün de ordumuzun ve yiğit Mehmetlerimizin yanındayız. Daha önceden nasıl ki evlatlarımızı arkada bırakıp azim ve gayret ile düşmana karşı cenk ettiysek, bu gün de ihtiyaç hasıl olduğunda şanlı ordumuz ile omuz omuza vatanımızın bekası için mücadele edecek olmaktan kıvanç duyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle operasyonlarda şehit düşen kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabırlar diliyorum. Yaralanan gazilerimize de acil şifalar temenni ediyorum.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam