AFRİN’DEN ACI HABER GELDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatının 41. Gününde gelen haber Türkiye’yi olduğu kadar Bartın’ı da yasa boğdu. Güvenlik güçleriyle teröristler arasında yaşanan çatışmada 8 askerimiz şehit olurken 13 askerimiz de yaralandı. TSK acı haberi 2 ayrı açıklama şekilde duyururken Bartın’daki siyasilerde sosyal medyadan baş sağlığı mesajları yayınladı.

AFRİN’DEN ACI HABER GELDİ Güncel

Türkiye yasta

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatının 41. Gününde gelen haber Türkiye’yi olduğu kadar Bartın’ı da yasa boğdu. Güvenlik güçleriyle teröristler arasında yaşanan çatışmada 8 askerimiz şehit olurken 13 askerimiz de yaralandı. TSK acı haberi 2 ayrı açıklama şekilde duyurdu. TSK’dan yapılan ilk açıklamada askerin şehit olduğu 7 askerin de yaralandığı bildirilirken gece 00.00 sularında yapılan ikinci açıklamada ise 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı kaydedildi. TSK'nın Afrin şehitleri hakkında ikinci açıklamasına göre Afrin'de toplan 8 asker şehit oldu, 13 asker de yaralandı. Öte yandan çatışma bölgesine hava desteği ve yaralıların tahliyesi için havalanan ATAK helikopterleri de teröristler tarafından saldırıya uğrarken 23 teröristin de etkisiz hale getirildiği belirtildi.

TSK’dan 2 açıklama

TSK’dan yapılan ilk açıklamada “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 1 Mart 2018 tarihinde Afrin'de icra edilen operasyonlar esnasında 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 7 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz” denildi.

8 askerimiz şehit oldu

Gece saat 00:00 sularında yapılan ikinci açıklamada  ise “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 01 Mart 2018 tarihinde Afrin'de icra edilen operasyonlar esnasında üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Siyasilerden baş sağlığı mesajı

TSK acı haberi 2 ayrı açıklama şekilde duyururken Bartın’daki siyasilerde sosyal medyadan baş sağlığı mesajları yayınladı. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yayımladığı mesajında “Afrin Zeytin Dalı Harekatı’ında şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum” derken AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da “Zeytin Dalı Harekatında şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Rabbim ordumuzu korusun, onları muzaffer eylesin” ifadelerinde bulundu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam