Otelin adına halk karar verecek

Bartın’ın Ulus ilçesinde 25 yıldır yapılamayan ve artık yılan hikayesine dönen Ulus Belediye Otelinde güçlendirme çalışmalarının ardından yenileme çalışmaları da tamamlandı. Son hazırlıkların yapıldığı otel Haziran ayında kapılarını açacak ve ilk konuklarını ağırlayacak. Otelin ismi ise Ulus Belediyesi tarafından online anket çalışması sonucuna göre belirlenecek.

Otelin adına halk karar verecek Güncel

Ulus Belediye Oteli’nin turizme ve ekonomiye kazandırılması için çalışmalar hızla devam ederken inşaat çalışmaları tamamlanan ve yaklaşık olarak 2,5 milyon liraya mal olacak olan otelin Haziran ayı sonuna kadar açılması planlanıyor.  Son hazırlıkların yapıldığı otelin Haziran ayında hizmete alınması ve ilk konuklarını ağırlaması bekleniyor. Öte yandan otelin ismi içinde Ulus Belediyesi tarafından online anket çalışmasına başlanıldı.

 Uzun: “Gelin otelimizin ismini beraber seçelim!”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ulus Belediyesinin internet sitesinden ankete ilişkin yaptığı açıklamada, “25 yıldır atıl durumda kalan Belediye Otelimiz en sonunda hizmete açılıyor. Gelin otelimizin ismini beraber seçelim! Sizce otelimizin ismi, aşağıdakilerden hangisi olmalı?(Birden çok seçim yapabilirsiniz)” ifadelerine yer verdi.

İşte seçenekler!

Seçenekler arasında; "Ulus Doğa Park Otel", "Ulus Doğa Otel", "Ulus Çınar Park Otel", "Ulus Çınar Otel", "Ulus Küre Park Otel", "Ulus Küre Otel" ve "Diğer" seçenekleri yer alıyor. Anket çalışmasına tüm internet kullanıcıları katılabiliyor.

“Haziran ayı başına yetiştirmeyi amaçlıyoruz”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun geçtiğimiz hafta oteldeki son çalışmaları yerinde incelemiş ve bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Başkan Uzun otel projesinin 1993 yılına dayandığını ancak o günden bugüne bir türlü tamamlanamadığını kaydedip, “Ulus Oteli Projesi 1993 yılında başlanmış ve 25 senedir bugüne kadar tamamlanıp kullanıma açılmamış olan bir proje. Belediye Başkanı olduğumda bu tesisin tamamlanıp ilçe turizmine ve kullanıma açılacağına dair halkımıza söz verdik. Bu zamana kadar otel için hep finans arayışında olduk. Otelin tamamlanabilmesi için 1.5 milyon TL gibi bir ödeneğe ihtiyacımız vardı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu ödeneğin 750 bin TL’sini karşıladı. Paranın geriye kalan kısmını da Belediyemizin öz kaynaklarıyla çözmeye çalıştık. Otelin restorasyonunda 25 yıllık olduğu için artık çürüyen ve eskiyen yerlerini değiştirdik. Deprem güçlendirmesini yaptık. Şuanda otelimizin inşaatı kısmı bitti. Önümüzdeki 3 ay içerisinde otelin açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. En azından mayıs ya da haziran ayı başına yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Şuanda otelin çevre düzenlemesi ve iç mefruşatının hazırlıklarını yapıyoruz. Bu da bir maliyet oluşturuyor tabi ki. Çevre düzenlemesi ve iç mefruşatı için de 1 milyon TL gibi bir harcamanın olacağını tahmin ediyoruz. Bu rakam da eklendiğinde Ulus Oteli 2,5 milyon TL’ye mal olacak.” demişti.

Restoran ve havuz da var

Başkan Uzun otelin tanımı için de Nisan ayında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ile birlikte bir toplantı gerçekleştirileceğini kaydederek, “Bölgemize güzel bir turizm tesisi kazandırmış olacağız. Otelimizin tanıtımını Nisan ayı sonunda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğiyle birlikte yapacağız. Burada birlikte güzel bir toplantı gerçekleştirip otelimizin tanıtımını yapmayı planladık. İnşallah o zamana kadar çevre düzenlemesini de tamamlamış oluruz. Otelimiz 36 odadan oluşuyor. Bunlardan 2 tanesi süit oda. Otelimizde aynı zamanda restoranımız ve havuzumuz da var. Havuzun olduğu kısmın bahçesine kafeterya tarzında bir düzenleme de yapmak istiyoruz. Bunun dışında otelimizin hemen yanı başında çok amaçlı 500 kişilik bir salonumuz bulunuyor. Bu salonda konferanslar ve toplantılar yapılabileceği gibi aynı zamanda nişan, düğün organizasyonları da gerçekleştiriyoruz.” ifadelerinde bulunmuştu.

Ulus Belediye Oteli isminin anketteki "Ulus Doğa Park Otel", "Ulus Doğa Otel", "Ulus Çınar Park Otel", "Ulus Çınar Otel", "Ulus Küre Park Otel", "Ulus Küre Otel" şıkları arasından hangisinin seçileceği büyük merak konusu. Ankete katılmak isteyenler Ulus Belediye sitesinin resmi internet sitesine giriş yaparak ankete katılabilecekler.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam