Akın, İnkumu’nda incelemelerde bulundu

Belediye Başkanı Cemal Akın daire müdürleri ile birlikte İnkumu’nda incelemelerde bulundu.

Akın, İnkumu’nda incelemelerde bulundu Güncel

Belediye Başkanı Cemal Akın ilk olarak bir süre önce fırtınada hasar gören İnkumu Yeni Mahalle’de incelemelerde bulundu. Daha sonra yenileme çalışmaları devam eden İskele Mahallesi’ne geçen Başkan Cemal Akın görevli personelden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“İnkumu’nu çok daha güzel bir görünüme kavuşturacağız”

Yenileme çalışmaları hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Cemal Akın“ Tüm altyapı çalışmaları tamamlanan İnkumu’nu çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak amacı ile başlattığımız yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz kaldırımların zemin tesviyelerini tamamlayarak bordür örümüne başladılar. Ayrıca fıskiyeler için su hattı yapım çalışmaları da devam ediyor. Bu çalışmaların ardından 4500 metrekare alanda parke taşlarla yeni kaldırımlar oluşturacağız. Ayrıca belirlemiş olduğumuz 15 farklı noktada da çöp konteynerleri yeraltına alacağız.  Bu çalışmaların yanı sıra 1500 metrelik bisiklet yolu oluşturulacak. Son olarak ta yeni ışıklandırmalar, büfeler,  dinleneme alanları, musluklar ve çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalar gerçekleştireceğiz. Karadeniz Bölgesi’nin incisi İnkumu’nu çok daha güzel bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

“Çalışmalarımızı kısa zaman içerisinde tamamlayacağız”

İnkumu Yenimahalle’de devam eden bakım onarım çalışmalarını da değerlendiren Belediye Başkanı Cemal Akın,”  İnkumu tatil beldemizde etkili olan fırtına ve dalgalar sonucunda belirli bölgelerde tahribat oluşmuştu. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yıkılan duvarın tamiri ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmanın ardından ise hasar gören kaldırımları da yeninden düzenleyerek oluşan tahribatın izlerini silmiş olacağız. Çalışmalarımızı kısa zaman içerisinde tamamlayacağız” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam