Av sezonu kapandı

Bartın’daki av meraklıları dikkat! Kara avcılığı için 2017-2018 av sezonu kapandı. Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bundan sonra sezon kapanmasına rağmen avcılık yapanlar hakkında yasal işlem yapılacak.

Av sezonu kapandı Güncel

BARTIN’DAKİ AVCILAR DİKKAT!

Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğü, Kara avcılığı için 2017-2018 av sezonunun kapandığını duyurdu. Av sezonun 25 Şubat itibariyle kapandığını ifade eden Müdürlük, “Bilindiği üzere yasal olarak Kara Avcılığı   Av Sezonu içerisinde yapılabilmektedir. Av sezonu, av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, 2017-2018 Av Dönemi Merkez Av Komisyon Kararı ile belirlenen av sezonu 19 Ağustos 2017 tarihinde başlamış ve 25 Şubat 2018 tarihi itibariyle kapanmıştır. Av sezonu dışında avlanmak kesinlikle yasaktır” dedi.

Avlananlar yandı!

Av sezonu dışında avlandığı tespit edilenlere yasal işlem yapılacağını kaydeden Müdürlük, “Av sezonu, av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, bu dönemde yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanması ve av sezonu kapanış tarihinden sonra avlanmak kesinlikle yasaktır. Av sezonu dışında avlandığı tespit edilenlere yasal işlem yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Yasal işlem yapılacak

4915 sayılı  Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacağını da vurgulayan Müdürlük, “Av sezonu dışında avlanılmaması, av ve yaban hayvanlarının rahatsız edilmemesi, yavru ve yumurtalarının toplanılmaması ve bu tür yasadışı faaliyetlerde bulunanların Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlükleri, Orman İşletme Müdürlükleri, Jandarma ve Emniyet Birimleri ve Fahri Av Müfettişlerimize bildirilmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi açısından önem arz etmekte olup, av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır” ifadelerinde bulundu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam