“Neşeli Günler” güldürmeye devam ediyor

Servet Çınçın”ın yazıp Aykan Sağ’ın yönettiği ve Bartın Belediyesi destekleriyle sahnelenen “ Neşeli Günler “ isimli tiyatro oyunu kısa süre içerisinde yüzlerce kişi tarafından izlendi.

“Neşeli Günler” güldürmeye devam ediyor Güncel

Haber merkezi

Bartın Belediyesi destekleriyle sahnelenen Servet Çınçın ‘ın yazıp Aykan Sağ’ın yönettiği “ Neşeli Günler “ yöresel şive tiyatro oyununu büyük ilgi görmeye devam ediyor. 16 Şubat 2018 tarihi ile sahnelenmeye başlayan ” Neşeli Günler “ haftanın 7 günü saat 20.30’da Bartın Belediyesi Cep Sineması’nda sanatseverlerle buluşuyor. Bugüne kadar yüzlerde kişi tarafından izlenen tiyatro oyununda Cumhuriyet döneminde yaşayan bir ailenin yaşantısı anlatılıyor.

Akın: “Tüm halkımızı bu güzel yöresel oyunu izlemeye bekliyoruz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,” Servet Çınçın tarafından yöresel şive ile yazılıp 15 yıl önce sahnelenen ve büyük beğeni toplayan “ Neşeli Günler “ isimli tiyatro oyununu belediyemizin destekleriyle tekrar hayranlarıyla buluşturuyoruz. Haftanın 7 günü sahnelen bu güzel oyun halkımız tarafından da büyük beğeni topluyor. 16 Şubat’ta sahnelenmeye başlayan oyun ilgi gördüğü sürece oynanmaya devam edecek. Tüm halkımızı bu güzel yöresel oyunu izlemeye bekliyoruz” dedi.

Sağ: “Başkanımız Sayın Cemal Akın’a teşekkür ediyorum”

Tiyatro oyununun yönetmenliğini üstlenen Aykan Sağ ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bartın’ın kültürünü, şivesini yansıtan oyunun yeniden sahnelenmesi için bizlere imkân sağlayan ve her zaman destek olan Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam