Saadet Partisinden TSO’ya ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, 6. Olağan Kongre sonrası oluşan yeni il yönetimiyle birlikte Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık’ı ziyaret etti. Ziyarette Yurtbay, Balık’a Merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın siyasi hayatını anlatan 'Davam' kitabını, Milli Gazete'yi, hediye etti. Yurtbay ziyaret sonrasında ise şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili basın açıklaması da yaptı.

Saadet Partisinden TSO’ya ziyaret Güncel

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, 6. Olağan Kongre sonrası oluşan yeni il yönetimiyle birlikte Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilediler. Ziyarette Başkan Yurtbay, Merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın siyasi hayatını anlatan 'Davam' kitabını, Milli Gazete'yi, uyum yasaları ve seçimler ile ilgili hazırlanan "Adil Seçim Adil Sistem" isimli kitapçığı Balık’a hediye etti.

“Pancar üreticisini de bitirecekler”

Ünal Yurtbay ziyaret sonrasında ise şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 14 şeker fabrikasının satış yöntemiyle özelleştirilmesi için ihale açtığını ifade eden Yurtbay şunları söyledi:

“Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) 14 şeker fabrikasının satış yöntemiyle özelleştirilmesi için ihale açtı. İhaleler nisan ayında yapılacak. Özelleştirme İdaresi, yapılacak özelleştirme ile şeker fabrikalarında üretim devamlılığı ve zorunluluğunun getirildiğini ileri sürdü. Ancak kapasitesi düşük fabrikaların özel sektörde üretimini devam ettirmesi mümkün görünmüyor. Durum böyle iken Özelleştirme İdaresi’nin fabrikalarda üretimin devamlılığı konusunda zorunluluk getirildiği yönündeki beyanları inandırıcı bulunmuyor. Yanlış politikalar yüzünden zaten köyler boşaldı. Tarımla geçinen ilçeler boşaldı. Şimdi bu fabrikaları satarsanız Anadolu’daki şehirler boşalacak. İnsanları topraksızlaştırıyor, toprağı da insansızlaştırıyorsunuz.

“Bütün Türkiye zarar görür”

Bu uyarılar dikkate alınmazsa, bundan sadece iktidar ya da muhalefet değil bütün Türkiye zarar görür. Türkiye’de ekonomi yaralı, Peki bu yarayı sarması gereken iktidar ne yapıyor? Yangından mal kaçırır gibi elde kalan son fabrikaları da satışa çıkarıyor. Mirasyedi evlat gibi Milli Görüş’ün yaptığı fabrikaları teker teker elden çıkarıyor. Bilindiği gibi; Afyon, Alpullu, Bor, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikaları satılacak. Peki bunları niçin satıyorlar? Daha fazla pancar ekilsin, daha fazla şeker üretilsin diye mi? Fabrikaları yenileyip ülke ekonomisine daha fazla katkısı olsun diye mi? Hayır! Bunların özelleştirilmesinin tek bir sebebi var; rant!

“Afrin, Türkiye’nin millî meselesidir”

Afrin, Türkiye’nin millî meselesidir. Bunun için iktidara büyük görev düşüyor. Ama bu fabrikalar en az Afrin kadar milli ve Afrin kadar önemlidir. Şeker fabrikalarını özelleştirip pancar üreticisini de bitirecekler. Her zaman söylediğimiz gibi; biz bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. İnandığımız doğruları milletimize arz ediyoruz. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi yalnız Cenab-ı Allah’tır. Allah ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam