Bir taş fırın daha geliyor

Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde yaşayan vatandaşların talebi üzerine mahalleye Taş Fırın yapmak üzere çalışmalara başladı.

Bir taş fırın daha geliyor Güncel

Haber Merkezi 
Bartın Belediyesi kentin tarihi ve kültürel güzelliklerini ön plana çıkararak, geleneksel değerleri yaşatacak çalışmalar yapmaya devam ediyor. Daha önce birçok mahalleye taş fırın yapan Bartın Belediyesi son olarak Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde yaşayan vatandaşların talebi üzerine mahalleye taş fırın yapmak üzere çalışmalara başladı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,”  Taş fırınlar ilimiz tarihinde önemli bir yere sahip. Bartın Belediyesi olarak bu geleneksel değerimizi ortaya çıkarmak amacı ile birçok mahallemize taş fırınlar yaptık.   Son olarak ta Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi Martı Sitesi civarında yaşayan vatandaşlarımızdan taş fırın talebi geldi. Uygun bir alan bularak taş fırının yapımına başladık. Kısa bir süre içinde yapımını ve çevre düzenlemesini yaparak halkımızın hizmetine sunacağız.  Bir taraftan daha modern,  daha güzel, daha yaşanabilir bir Bartın için hazırladığımız projeleri hayata geçirirken bir taraftan da kentin tarihi ve kültürel güzelliklerini ön plana çıkararak, geleneksel değerleri yaşatacak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz “ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam