Bartınspor ekonomik sıkıntılar Dirim’e aktardı

Bartınspor Kulübü yönetimi Bartın Valisi Nusret Dirim’i ziyaret ederek kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntıları anlatıp Vali Dirim’den destek istedi. Ekonomik anlamda zor günler geçirdiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Bartınspor’un başarısı için “Gerekirse dileniriz” mesajını verdi.

Bartınspor ekonomik sıkıntılar Dirim’e aktardı Güncel

Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut ve yönetimi, kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntıyı Vali Nusret Dirim’e anlattı ve çözümü için destek istedi. İş dünyasından beklenen desteği göremediklerini belirten Kulüp Başkanı Bulut, “Şampiyon yolunda girdiğimiz son 7 haftalık süreçte, tüm Bartınlıların daha fazla duyarlılık ve ilgi göstermesi gerekiyor.  Çünkü uzun yıllar arzuladığımız hedefe bu kadar yaklaşmışken bırakmamız olmaz. Bu yüzden artık bütün olarak şehrimizin takımına sahip çıkmamız gerekiyor” diyerek destek çağrısında bulundu.

Yaşanan sıkıntılara aktarıldı 

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, Kulüp Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Yönetim Kurulu Üyelerinden Yüksel Özkan ve Murat Kalafat, kulübün son durumunu ve yaşanan problemleri anlatmak amacıyla Bartın Valisi Nusret Dirim’i ziyaret etti. 16 Şubat Cuma günü gerçekleşen ziyaret, basına kapalı olarak yapıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’ın da yer aldığı ziyarette, ekonomik sıkıntının çözüm yolları araştırıldı.

“Son 7 haftalık sürece girdi”

Ziyaret sonrası basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Bulut şunları söyledi:

“Yönetim Kurulumuzla beraber, Sayın Valimizi makamında ziyaret ettik. Konumuz Bartınspor’du. Bildiğiniz gibi, Bartınspor şampiyonluk yolunda son 7 haftalık sürece girdi. Ekonomik anlamda iş dünyasından beklediğimiz desteği göremeyişimiz, yönetimimizle beraber takımızı biraz sıkıntılı bir sürece sürükledi. Bugün de Sayın Valimizle güzel bir görüşme oldu. Yani Bartınspor’u el birlik beraberlik içerisinde, işadamlarımızla, esnaflarımızla, herkes artık bu 7 haftalık süreçte biraz daha özveri, biraz daha duyarlılık içerisinde olması gerekiyor. Allahın izniyle arzuladığımız hedefe ulaşacağız.

“Bu iş artık yarışa dönmesi lazım”

Her türlü özveriyi, her türlü koşturmayı yaparken, karşılığını sahada göremeyişimiz bizi zaman zaman demoralize ediyor. Bu yönde açıklamalarımız oluyor. Tamamen bu açıklamaları Bartınspor’un geleceğini ve hedeflediği şampiyonluğu bu şehre getirme adına yapıyoruz. Bazen moral bozucu, bazen de motiveye yönelik söylemlerimiz oluyor. Bunların hepsi Bartınspor içindir. Bugünde Sayın Valimizde ciddi anlamda bu işin sahibi olduğunu gösterdi.  Aynı şekilde Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimizde desteklerini veriyor. Ama daha da vermelidirler. Bu iş artık yarışa dönmesi lazım diye düşünüyorum.   

“Bu şehrin takımı için gerekirse ağlarız”

Destek isteğimiz, bazı kişiler tarafından ‘sürekli başkan ağlıyor’ şeklinde yorumlanıyormuş. Bizde bunu şehrimizin duyarsızlığı olarak görüyoruz. Biz anamızın karnından doğarken ağlamışız. Her fertte doğduğu zaman ilk sesi ağlamaktır. Bazı kişilerin şehrin takımına olan ilgisizliği yüzünden zaman zaman isyan ya da ağlama noktasına gelebiliyoruz.  Ancak bu şehrin takımı için gerekirse ağlarız, gerekirse dileniriz. Hiçbir şekilde ne üşeniriz, ne gocunuruz. Samimi olarak bunu söylüyorum, biz bu işe yüreklerimizi koyduk.  Artık bunu tüm şehrimizin, taraftarımızın bunu görmesi gerekiyor.”

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam