Altunok: “Dualarımız Mehmetçikle”

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok, şuanda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Türk milletinin bu zor günlerde vatanına ve bayrağına sahip çıkması gerektiğini ifade eden Altınok, “Bizim bu birlikteliğimizi de bozmak isteyen dış güçlere bu fırsatı vermeyelim. Onların kirli oyunlarını her zaman olduğu gibi bugün de defedelim” dedi.

Altunok: “Dualarımız Mehmetçikle” Güncel

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok, şuanda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Türk milletinin bu zor günlerde vatanına ve bayrağına sahip çıkması gerektiğini ifade eden Altınok, Türkiye’nin sıkıntılı ve bunalımlı günlerden geçtiğini hepimiz biliyoruz, duyuyoruz ve izliyoruz. Bizim Türkiye Cumhuriyeti olarak böyle günlerde tek yumruk olmamız gerekiyor. Ama maalesef böyle değil. Bazı değerlere sahip çıkılmadığına şahit oluyoruz. Halbuki böyle olmamalı. Böylesine zor günlerde hepimiz bir arada olup Türkün, Türkiye’ye ve cumhuriyete, vatana, bayrağa, namusuna sahip çıktığını tüm dünyaya göstermemiz lazım. Bir olamayan ülkelerin durumlarını görüyoruz. Bizim bu birlikteliğimizi de bozmak isteyen dış güçlere bu fırsatı vermeyelim. Onların kirli oyunlarını her zaman olduğu gibi bugün de defedelim. Görüyoruz Ortadoğu aç susuz, sefil ayağında, başında yok, cebinde yok daha da kötüsü dağılmışlar. Vatanları yok. Çok şükür vatanımız var. Bunlardan ibret alıp hemen bir araya gelip bir bütün olmamız lazım. Bizi dünyanın bilmesi lazım. Çünkü başka Türkiye yok” dedi.

“Bir ve beraber olmalıyız”

Türkiye’de yaşayan bayrağımızın altında olan herkesin bir ve beraber bütün olmasını istediklerini dile getiren Altunok şöyle devam etti:

“Ben bir şehit abisi olarak şu anki içimizdeki karışıklığı asla kabullenemiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni 81 vilayetteki şehit aileleri benim düşündüğümden farklı düşünmezler. Şuan hemen bu dakikadan itibaren Türkiye’de yaşayan bayrağımızın altında olan herkesin bir ve beraber bütün olmasını istiyoruz. Bu çevremiz temizlenip bizi gıpta ile izleyip besmele ile adımızın anılması lazım. İnanın bir vatandaş olarak kendimi Afrin’de hissediyorum. Daha birkaç gün önce 14 yaşında bir evladımız harçlıklarından biriktirdiği parasını derneğe gelerek bağışladı. Tabii derneğe geldiğinde bu genç öğrenciye ‘Sen öğrencisin. Paranı eğitimine harca’ dediğimde ‘En Büyük Aşk Vatan Aşkıdır’ dedi. Tabii düşüncelerini söylerken ağlamaya başladı. Ben 63 yaşındayım. Böyle duygulanmamıştım. Bu genç öğrenciye ‘Hiç merak etme. Askerlerimiz bu işi bitirecek. Aynı zamanda biz de varız. Atalarımız bu vatanı savaşarak kazandılar. Biz de aynısını yaparız. Hiç merak etme’ diyerek düşüncelerimi ilettim. Bu yavrumuza ne diyeceğimi bilmedim.

“Fahri üyelik için kayıtlarımız devam ediyor”

Açıklamalarımda sürekli gündeme getiriyorum. Hep söylüyorum. Ancak her seferinde de söylediğimizle kalıyoruz. Bartın’ın bir tane Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği var. Herkes tek çatı altında toplanmış vaziyette. Gelin Bartın olarak bu derneğimize sahip çıkalım. Tabii bizlerin yanında olan duyarlı esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer esnaf ve vatandaşlarımıza da çağrıda bulunarak, duyarlılığa davet ediyoruz. Fahri üyelik için kayıtlarımız devam ediyor. Gelin bu derneğe sahip çıkın. Okul talebesi harçlığından 92 TL biriktirip bağış yapıyor. Gerisini sizler düşünün.

“Dualarımız onlarla birlikte”

Şu anda Mehmetçiklerimiz Zeytin Dalı Harekâtını başarıyla sürdürüyorlar. Dualarımız onlarla birlikte. Onlar bu vatan için orada mücadelelerini sürdürürken burada bize düşen görev bir olduğumuzu göstermektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar niyaz ediyorum. Şu anda yürütülmekte olan operasyonlarda görev alan kahraman askerlerimize ve emniyet mensuplarımıza da kolaylıklar diliyorum.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam