KURTKAYA, GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti İl Kadın Kolları, 5. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde yapılan kongrede seçimlere tek liste haline gidilirken AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kongrede yaptığı konuşmada 2019 seçimlerini hedef gösterdi ve “İlk hedefimiz 2019 yerel seçimleri. Yerel seçimlerde Bartın’ı AK Partili bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız” dedi.

KURTKAYA, GÜVEN TAZELEDİ Güncel

AK Parti’nin 2019 hedefi Bartın Belediyesi

AK Parti İl Kadın Kolları, 5. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde yapılan kongreye  AK Parti Grup Başkanvekili  ve Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı,  Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyeleri Pınar Doğan Aksoy  ve  Serpil Kavrak, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun başta olmak üzere  İlçe ve Belde Belediye Başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Kalaycı: “Bartın siyasetine damga vuracağız”

Kongrede yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik içerisinde Bartın siyasetine damga vuracaklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Kalaycı Turhan Kalaycı, “5. Olağan Kadın Kolları Kongremizin Bartın’ımıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dilerim. Kadınların toplumdaki yeri nasıl önemli ise siyasetteki yeri de o derece önemli. Kadının elinin değdiği her yer pırıl pırıl oluyor. İnşallah siyasetimizde Bartın’ımızda pırıl pırıl olacak. Birlikte, beraber Bartın’ın siyasetin ve hizmetine damga vuracağız. Bu duygularla bugüne kadar kadın kollarımızın her kademesinde görevde bulunmuş ve katkıda bulunmuş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yeni katılan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Rabbim bizleri birlik, beraberlik ve dirlik içinde bu davaya hizmet etmeyi nasip etsin. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kurtkaya: “Dünyada yaşanan tüm olaylar da birinci mağduru kadınlarımızdır”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya kongrede şunları söyledi:

“AK Partimizde ahilik vardır, ustalık çıraklık vardır, kardeşlik vardır. İşte ustalarımız burada, siz değerli delegelerimiz burada, işte diğer illerden gelen kardeşlerimiz,  burada bu kardeşlikte öyle lafta değildir kandadır candadır Farklılıklara sahip olmak nasıl insaniyetin bir gereğiyse, bir arada yaşamak ta sosyal varlık olarak insanlığın bir gereğidir. Bir arada yaşama ahlakı da insan oluşumuzun bir unsurudur. Dinimizin gelenekleri ve ahlak sistemi bu unsurları hayata geçirecek ilkelere fazlasıyla sahiptir. Dünyamızda yaşanan tüm olayların da birinci mağduru kadınlarımızdır. Çocukları kucaklarında katledilen, mama bulamayan, eşlerini gözleri önünde yitiren, aynı zaman da geleceklerini de yitiren kadınlardır. Dünyanın her yerinde kadınlar savaşın, terörün, tacizin, şiddetin, istismarın doğrudan mağdurudur.  İşte böyle bir dünyada herkes Suriye’de ki, Irak’taki, Myanmar’daki, Diyarbakır’daki, Mısır’daki annenin sesine, feryadına kulaklarını kapatırken bir lider çıkıp hem kendimiz, hem bölgemiz hem de dünyamız için kadın erkek, zengin fakir, siyah beyaz, dil din ayırımı yapmadan herkes için adalet, herkes için özgürlük, herkes için barış, herkes için refah ve herkes için hukukun üstünlüğü diyor ve var gücüyle mücadele ediyor, savunuyor.

“Türk kadını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı takip ediyor”

İşte onun içindir ki Türk kadını  büyük ustayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı takip ediyor, izinden yürüyor, gönülden destekliyor. Kadınlarımız  yaşanan değişimin nesnesi değil, öznesi olmaya devam etmektedir.AK Parti Bartın Kadın Kolları olarak yönetim kurma aşamasında da bize gelen başvuruları değerlendirirken birlikte takım olmayı, ekip olmayı bilen, kitleleri etkileyebilecek, birlikte aynı ideali paylaşan, karar almada, istikamet belirlemede etkili olabilecek, birlikte yol yürüyebileceğimiz, davasına inanan takım arkadaşları aradık.  AK Parti kadın Kolları teşkilatları Genel merkezden köy temsilcisine kadar Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın göz bebeği bir teşkilattır, bizlerde bunun bilincindeyiz. Bu teşkilata bakan gözlerde bilmelidir ki kadın kolları teşkilatına bakıyorsanız sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne bakıyorsunuzdur.

“Kadın Kolları teşkilatları çalışmalarında hep göz önündedir”     

Kadın Kolları teşkilatları çalışmalarında hep göz önündedir, her zaman ön saflardadır, gönül alan, yaralara merhem olan, fakir fukaranın sofrasına aş olan, kapı kapı yardım dağıtan, siyaset yapan kadın kolları teşkilatı olmuştur, herkes siyasetçi harcarken kadın kolları teşkilatı siyasetçi yetiştirmede öncü olmuştur. Ak Partimiz de ismi gibi millete hizmet etmeyi ön planda tutmuş, bazlarının bir hayali varken binlercesini hayal olmaktan çıkarıp icraata dönüştürmüştür. Ulaştırma, sağlıkta; ekonomide, tarımda, savunma sanayinde, anlatmakla bitmez dev yatırımları ülkemize kazandırmıştır. Bütün bu yatırımlara rağmen ülkesi için hiçbir iyi icraatı olmayan ana muhalefet partisinin siyaseti de iki büyük lider üzerinedir. Ya ülkesine milletine hizmet eden Cumhurbaşkanımıza iftira atacaklar, ya da sıkışınca Gazinin pardüsesinin arkasına saklanıp biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz deyip yandaşlarına iyi görünmekten başka bir siyasetleri yoktur. Geçenlerde seni kefeniyle karşılayanlar Afrin’e gitsin diyor. Ama şunu bilmiyor ki biz o kefeni aksesuar olarak yanımızda taşımıyoruz, biz onu giymek için taşıyoruz.

“Teşkilatımızda liderinin yanında davasının hizmetindedir”

Biz ahiretteki makamın peşindeyiz. Milletimiz için, vatanımız için, camilerde okunan ezanımız için ne kadar iyi ne kadar güzel çalışma varsa biz onun peşindeyiz. Bunu sonunda da şehadetlik varsa bizim için bundan büyük mertebe yoktur. Bunu bile anlayamamış Onun içindir ki Cumhurbaşkanımız bu yüzyılın dünya lideridir. Teşkilatımızda liderinin yanında davasının hizmetindedir. Bu öyle bir yoldur ki varacağı yer bellidir, yolunu şaşıran bu kervana yetişemez, Genel başkanımız bu cennet vatana kalkan oldukça bizlerde sayın liderimize zırh olacağız, o yorulduğu zaman dualarımızla ona güç vereceğiz, o yürüdükçe bizlerde kar makinası olup yolunu açacağız, dava diyeceğiz, iyinin kötünün savaşında , hizmet edenle yıkanın savaşında, her zaman iyinin millete hizmet edenin yanında olacağız, millet sevdalısının, Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı dava gardaşı olacağız.”

Tunç: “Askerlerimize Allah güç kuvvet versin ve onları korusun”

Konuşmasına Afrin şehitlerine Allah’tan rahmet dileyerek başlayan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise  “Bu demokrasi şölenini biraz buruk gerçekleştiriyoruz. Afrin şehitlerimiz var. Ülkemizin güneyinde bir terör devletini kurdurmamak ve oradaki terör koridorunu bozmak niyetiyle mücadele veren askerimiz zaman zaman şehitlerde veriyoruz. 8 şehidimiz var. Ben buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Askerlerimize Allah güç kuvvet versin ve onları korusun. Bütün dualarımız onlarla. Canlarını feda ederek orada mücadele ediyorlar. İnşallah başarılı bir şekilde bu süreçten çıkacaklar ve ülkemiz için tehlikeyi orada bertaraf edecekler” şeklinde konuştu.

“Başarımızı daha da yükseklere taşıyacağız”

2019’a giden süreçte AK Parti’nin başarısını Bartın’da daha da yükseklere taşıyacaklarını kaydeden Tunç, şöyle devam etti:

“Bugün kongremizi gerçekleştirerek inşallah yeniden bir tazelenme sürecini kadın kolları olarak gerçekleştireceğiz. Ana kademe kongremizi başbakanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Kadın Kollarının ardından Gençlik Kollarını da tamamlayarak Bartın’da teşkilatlarımız yeni döneme taze bir başlangıç yapacaklar. 2019’a giden süreçte ilçe, belde ve köyleriyle topyekun hızlı bir çalışmayla AK Partimizin başarısını Bartın’da daha da yükseklere taşıyacağız.

“Ülkemizi 15 yıl öncesine göre 4 kat daha büyüttük”

AK Parti bir millet hareketidir. Bir davanın adıdır. Sıradan bir parti değildir. AK Parti kökü medeniyet anlayışımıza dayanan, Selçuklu’ya, Osmanlı’ya, cumhuriyetimizin kuruluşuna dayanan ve milletimizin hissiyatını temsil eden, milletimizin tercümanı olan bir geleneğin adıdır. 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak tabelasını asmış olan bu kutlu yürüyüş 14 aylık kısa sürede iktidar olmayı başarmıştır. Milletimiz tek başına ak partiyi iktidara getirmiştir. 15 yılı aşkın bir süredir de girdiği tüm seçimleri kazanan, iktidarda oylarını artırarak sandıktan çıkan ve cumhuriyet tarihinde hatta dünya siyaset tarihinde de tarihe geçmiş, icraatlarıyla ülkemizin tüm sorunlarına tek tek el atmış ve ülkemizi 15 yıl öncesine göre 4 kat daha büyütmüştür. Kutlu bir yürüyüştür ve sizlerde bu yürüyüşün mensuplarısınız. Sizleri kutluyorum iyi ki varsınız.

“Milletimizin refahını artırmaya devam edeceğiz”

2001’de dünyanın en hızlı küçülen ülkesi bugün dünyanın en büyüyen ülkesi haline AK Parti sayesinde gelmiştir. IMF kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye’den bugün IMF defterini kapatmış, ekonomide bağımsızlığını ilan etmiş, sürekli gelişen, fiziki kalkınmasını en ücra köylere varıncaya kadar sağlamaya devam eden bir ülkeyiz. Dünya projelerine adım atmış bir Türkiye var. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide, ulaştırmada, bayındırlık hizmetlerinde sürekli ileriye giden, kendi milli silahını, kendi milli gemisini, kendi uçağını yapan bir Türkiye elbette ki dünyada dikkat çeken bir ülke olmuştur. Kıskanılan bir ülke olmuştur. Hele hele dünyada mazlumun sesi olduğunuzda, aktif bir politika izlediğinizde sizin önünüzü kesmeye çalışanlar olacaktır ve bu böyle olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan izlediği insani dış politikayla birilerini dünya üzerinde özellikle Orta Doğu bölgemiz üzerinde planları olan küresel güçlerin rahatsızlığına neden olmuştur. Onlar rahatsız oldular diye haklının yanında olmaktan vazgeçecek değiliz. Doğru bildiğimizi yapmaya devam edeceğiz. Haklının, mazlumun, insan haklarının yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizi de dünyanın en gelişmiş, ilk hedefimiz 10 büyük ekonomi arasında olmak, inşallah bu hedefi gerçekleştirmek içinde gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. AK Parti’nin bu başarısını hazmedemeyenler dışarıdaki ve içerideki işbirlikçileri ile ülkemizin önünü kesmek ve bu kutlu yürüyüşü durdurmak için türlü türlü planlarda yapmışlardır. Kapatma davaları ile karşılaştık, gezi olayları ile karşılaştık ve terör olaylarını azdırdılar. En son 15 Temmuz darbe girişimi ile karşılaştık. Ondan öncede 17-25 yargı darbesiyle karşı karşıya kalmıştık. 15 Temmuz gecesi de milletimiz büyük bir özveri ile o darbecilere geçit vermedi. Bayrağına vatanına sahip çıktı. Milletimiz 15 Temmuz gecesinden 16 Temmuz sabahı Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe uyanmasını sağlamıştır. O nedenle milletimize şükran borçluyuz. AK Parti’ye karşı kurulan tüm tuzakları milletimiz sayesinde bozduk ve tuzak kuranların başına geçirmeyi başardık. Milletimiz sayesinde bu kutlu yürüyüş devam ediyor. Daha büyük hizmetlere devam edeceğiz.  Milletimizin refahını artırmaya devam edeceğiz.

“Bartın’da 5 milyarlık yatırım devam ediyor”

AK Parti’nin Türkiye genelindeki bu büyük başarısı sayesinde oylarımız artarak devam ediyor. Bu başarıdan ve bu hizmetlerden Bartın’da fazlasıyla nasibini alıyor. Bartın’a AK Parti iktidarında 5 milyarlık kamu yatırımı gerçekleştirdik ve devam eden 5 milyarlık yatırım daha var. Her yeri şantiyeye çevirdik, her ilçemize ve her beldemize hizmet götürdük. 37 yeni okulu Bartın’a kazandırdık. Üniversite kampüs alanındaki fakülte binaları bir bir yükseliyor. Bartın’a üniversite ile beraber yeni bir Bartın daha ilave ettik. Tüm kamu hizmet binalarının yenilendiği bir dönem yaşadık. Bartın Amasra arasını 5 dakikaya indireceğiz dediğimizde kimseler inanmamıştı. Yarım saatlik yolu 5 dakikaya indirdik. Kurucaşile Bartın arasında 26 km tünel inşaatı devam ediyor. 5 tünel 2 viyadük 10 köprü. 1,5 milyar sadece o yolun maliyeti. Bu 1,5 milyar lira bundan 15 yıl önce IMF kapısında tüm Türkiye için el pençe divan durduğumuz parayı bugün sadece Bartın Kurucaşile arasındaki yola harcayan hale geldik. Onun için bu Türkiye ile onur ve gurur duyuyoruz.

“40 yeni fabrika daha gelecek”

Tüm ilçe ve beldelerimizin çehrelerini değiştirdik. Dört barajı birden inşa ediyoruz. 2 barajın açılışı yaptık ve 2’sinin inşaatı devam ediyor. 400 yataklı büyük bir hastaneyi Bartın’a kazandırıyoruz. 158 trilyon lira KDV hariç ihalesini gerçekleştirdik. 3 yıl içerisinde tamamlanacak. Amasra ve Ulus’a ilçe hastaneleri yaptık. Tüm beldelerimizde aile sağlığı merkezleri inşa ettik şimdi köylerimizde inşa ediyoruz. Tüm ilçe ve beldelerimizde spor sahalarını tribünleri ve aydınlatmalarıyla birlikte gençlerimizin hizmetine sunduk. OSB’yi fabrikalarla doldurduk. AK Parti’den önce boşken şimdi hepsi doldu. Yeni bir yere ihtiyacımız vardı ikinci OSB alanı çalışmalarına başladık. 40 yeni fabrika daha gelecek. Mevcut alandan daha büyük bir alanı Bartın’a kazandıracağız. İş aş noktasında, istihdam konusundaki iyi gidişatı da devam ettireceğiz.

“Bartın’daki çiftçiye 120 milyon TL hibe”

Çiftçimizi desteklemeye devam ediyoruz. 120 milyon lira sadece Bartın çiftçisine verdiğimiz hibe miktarıdır. Üretimin artması ve hayvancılığın gelişmesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Daha yapacak çok işimiz var. 5 milyarlık devam eden projeler var. Bu projeleri de inşallah istikrar içerisinde kısa süre içerisinde tamamlayacağız. 

Bartın’ı AK Parti belediyecilik anlayışıyla tanıştıracağız”

İlk hedefimiz 2019 yerel seçimleri. Yerel seçimlerde Bartın’ı AK Partili bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız. Türkiye’de doğal teknelerin yüzebildiği doğal ırmak sadece Bartın’da. Islah projesini başlattık. TOKİ Köprüsüyle beraber ıslah çalışması başlayacak. Proje çalışmaları tamamlandı şu anda ihale aşamasında. Bartın ırmağıyla, Amasra’sıyla, Kurucaşile’siyle, iç kesimlerde Ulus’u ve yaylalarıyla, milli parkıyla, beldelerimizdeki ayrı güzellikleriyle, 4 baraj gölüyle yukarıdan bakıldığında bir biblo gibi görülmeye değer Bartın’ı sizlerle beraber inşa edeceğiz.

“Kadın kollarımız Bartın’da bir destan yazacak”

Bartın’da AK Parti’nin oyları 2002’de yüzde 28’di, 2007’de yüzde 39, 2011’de yüzde 49, 2015 seçimlerinde yüzde 54 ve referandumda yüzde 56.  Yani her seçimde üstüne on binlerce oy ilave ettiniz. 28 bin oydan 63 bine yükselttik. Milletimiz bu hizmetleri gördükçe Bartın’da da sandıklardan AK Parti yükselerek çıktı. 2019’da önce yerel seçimler sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de inşallah oylarımızı çok daha yükseklere çıkaracağız. 28’den 54’e kadar gelmişsek demek ki daha devam ediyoruz demektir. Bu başarıda öncelikle tüm kademelerimizin katkısı var ancak kadın kollarımızın çok büyük katkısı var. Bu başarıda büyük emekleri var çünkü onlar seçimlerde bizlerden daha aktif oluyorlar. Yenilenen bu yönetimlere eskileri de dahil ederek, tecrübeli arkadaşlarımızı unutmayarak kadın kollarımız Bartın’da bir destan yazacak ben buna inanıyorum. Türkiye’nin 2019’a giden sürecine Bartın olarak daha büyük katkı vereceğimize inanıyorum. Bu başarıda kadın kollarımız başrol oynayacaktır. Bugüne kadar kadın kollarımızda görev alan tüm teşkilat mensuplarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

İşte yeni yönetim!

Kongrede  tek liste halinde yapılan seçimlerde ise mevcut Başkan Yasemin Dora Kurtkaya güven tazeleyerek yeniden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı seçildi. AK Parti İl Kadın Kolları yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu.

Yönetim Asil Listesi: Yasemin Dora Kurtkaya, Zeliha Sarıel, Sonay Birinci Balveren, Emine Murat, Nesrin Mekeç, Yaşare Sorku, Fatma Çelikoğlu, Ela Köseoğlu, Aycan Cumhur Gören, Sonnur Arslan Özdemir, Birnur Çakmak, Ayten Gazlı, Nermin Yıldırım, Türkan Pehlivan, Ayşe Akgün, Feriser Olgun, Şevval Ata, Elif Yıldız, Esra Menteş,  Gülümser Üstünsoy Bostan, Nurhan Gündüz, Gülcan Kuş, Emine Ersoy, Selvi Yanık, Hasibe Kalafat, İlknur Akdeniz, Nuray Gemeç, Sacide Topuz, Nigar Karataş ve Hülya Koçan.

Yönetim Yedek Listesi: Fatma Piri, Perihan Ertürk, Merve Açılan, Gözde Ağaçdan, Sinem Çoşkun Çelik, Halime Küçükkaya, Banu Şivet, Nuray Akbaba, Hülya Ulus, Deniz Şafak, Hakibar Demiral, Neşe Fındık, Safiye Kalafat, Ela Tur ve Rahime Biçer.

Üst Kurul Delegeleri Asil: Yasemin Dora Kurtkaya, Emine Ersoy, Arzu Pehlivan ve Sanem Çöme Taşdemir.

Üst Kurul Delegeleri Yedek: Ayten Gazlı ve Hasibe Kalafat

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam