Taşpınar: “İddialar doğru değil”

PTT tarafından Türkiye’de 53 ille birlikte Bartın’a gönderilen PTT Mobil aracının Kozcağız Beldesine atıl durumda bırakıldığı ve aracın memur olmadığı için kullanılmadığı gerekçesiyle PTT Bartın Başmüdürlüğü tarafından PTT’ye iade edilmek mi isteniyor? PTT Bartın Başmüdürü Halit Taşpınar, gündeme gelen bu iddialarla ilgili açıklamada bulundu. İddiaların doğru olmadığını ifade eden Taşpınar, aracın şuanda hizmet verdiğini ve iadesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Taşpınar: “İddialar doğru değil” Güncel

PTT tarafından Türkiye’de 53 ille birlikte Bartın’a gönderilen PTT Mobil aracının Kozcağız Beldesine atıl durumda bırakıldığı ve aracın memur olmadığı için kullanılmadığı gerekçesiyle PTT Bartın Başmüdürlüğü tarafından PTT’ye iade edilmek istendiği söyleniyor. İddialara göre Kozcağız Beldesindeki köylere hizmet götürmek amacıyla Türkiye’de 53 ille birlikte Bartın’a gönderilen araç görevli memur olmadığı için şuanda hizmet vermiyor. Yazın İnkumu’nda da hizmet veren araç yine iddialara göre hizmet vermediği için PTT Bartın Başmüdürlüğü tarafından PTT’ye iade edilmek isteniyor. Bartın Başmüdürü Halit Taşpınar,  gündeme gelen bu iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

“Şuanda hizmet veriyor”

İddiaların doğru olmadığını ifade eden Taşpınar, “PTT Mobil aracı, özelikle Kozcağız ve Hasankadı Beldelerindeki köylere hizmet verebilmemiz amacıyla PTT tarafından bize gönderilmişti. Bu araç yazın İnkumu’ndaki vatandaşlarımıza da hizmet vermişti. Araç şuanda Kozcağız’da atıl bir durumda bulunmuyor. Her gün oradaki vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Bu iddialara kesinlikle doğru değil. Çünkü aracın her gün hizmet verdiğine dair elimizde belgeler mevcut” dedi.

“Araç kesinlikle geri iade edilmeyecek”

Aracın PTT’ye geri iade edilmeyeceğini de kaydeden Taşpınar, “Araç kesinlikle PTT’ye geri iade edilmeyecektir. Bildiğiniz gibi PTT olarak yeni personel alımı gerçekleştirdik. Alınan bu yeni personellerimiz 10 gün içerisinde göreve başlayacak. Biz göreve başlayan arkadaşlarımızdan birini bu aracımızda da görevlendireceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam