Yalçınkaya’dan yarıyıl mesajı

CHP Bartın Milletvekilli ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, 2017-2018 eğitim öğretim yılının yarısının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. öğretmenlerin ve öğrencilerin yoğun ve yorucu geçen bir dönemin sonunda tatile girdiklerini ifade eden Yalçınkaya, velileri kırık notlarla ilgili de uyardı.

Yalçınkaya’dan yarıyıl mesajı Güncel

CHP Bartın Milletvekilli ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, 2017-2018 eğitim öğretim yılının yarısının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  öğretmenlerin ve öğrencilerin  yoğun ve yorucu geçen bir dönemin sonunda tatile girdiklerini ifade eden Yalçınkaya, “Geleceğimizin umudu ve ülkemizin istikbali olan öğrencilerimiz, bugün özverili çalışmalarını tamamlayarak karnelerini alıyorlar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, yoğun ve yorucu geçen bu dönemin sonunda yarıyıl tatiline girecekler.  Çocuklarımızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne-babaların da rolü bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda anne-babaların da çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesidir” dedi.

Yalçınkaya’dan kırık not uyarısı

Velileri karnedeki kırık notlar konusunda da uyaran Yalçınkaya,  “Bu nedenle, karnelerinde kırık notu olan öğrencilerimizin velilerinden, çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmasını; yapıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemelerini özellikle rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında eğitimlerini sürdürerek, gelecekte vatanına, milletine yararlı bireyler olacak çocuklarımızın bu heyecanlı ve mutlu gününde her birini ayrı ayrı kutluyor, onları yetiştiren kıymetli velilerimize,  öğretmenlerimize ve tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

                                                                                    

 

 

                                                                                    

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam