Belediyeden 6 bin 729 sefer ücretsiz cenaze nakli

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2017 yılında Cenaze ve Mezarlık hizmetleriyle ilgili açıklamada bulundu. Bartın Belediyesinin 2017 yılında Cenaze ve Mezarlık hizmetlerinde yapmış olduğu yeniliklerle vatandaşlara daha iyi hizmet sunmaya devam ettiğini ifade eden Akın, “2009 yılından bu yana 6 bin 729 sefer ve yaklaşık 1 milyon kilometre ücretsiz cenaze nakli gerçekleştirdik” dedi.

Belediyeden 6 bin 729 sefer ücretsiz cenaze nakli Güncel

Haber merkezi

 Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2017 yılında Cenaze ve Mezarlık hizmetleriyle ilgili açıklamada bulundu. Bartın Belediyesinin 2017 yılında Cenaze ve Mezarlık hizmetlerinde yapmış olduğu yeniliklerle vatandaşlara daha iyi hizmet sunmaya devam ettiğini ifade eden Akın, doğumla ölüm arasında hayatın her anında halkın yanında olarak talep ve ihtiyaçlar çerçevesinde belediyeyi ilgilendiren ve imkânların elverdiği her hususta gerekli yardımı yaparak destek olduklarını söyledi. Akın açıklamasında “vatandaşlarımızın yakınlarını kaybetmenin üzüntüsüyle yaşadıkları bu zor anlarında Bartın Belediyesi olarak gereken desteği vermek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz.  Bu anlayışla göreve geldiğimiz 2009 yılında bu yana Cenaze ve Mezarlık hizmetlerimizde birçok yenilik gerçekleştirdik.  Bunlardan bir tanesi ücretsiz cenaze nakilleri ile ilgiliydi. 2009 yılında başlatmış olduğumuz cenaze nakilleri il içi ve il dışı ücretsiz verilmeye devam ediyor.  2017 yılında 293’ü merkez, 195’i mücavir alanlar, 139’u il dışı toplam 627 sefer, 76 bin 730 km. cenaze nakli yapıldı. Ücretsiz cenaze nakil 2009 yılından bu yana 6 bin 729 sefer ve yaklaşık 1 milyon kilometredir. Ayrıca İhtiyaç sahiplerine kefen ve saburaj tahtaları ücretsiz veriliyor.” dedi.

“Vatandaşlarımızın bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında oluyoruz”

Akın açıklamasının devamında “2017 yılında 215 defin yapıldı. Cenaze evlerine tabure gönderimi hizmetimiz devam etti. Bu iş için 2 bin tabure kullanıyoruz. Cenaze evlerine cenaze günü ve 7 mevlidi için ikramlar (lokum, gülsuyu, pide, ayran vb.) gönderiliyoruz. Belediye olarak kentte vatandaşlarımızın bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında oluyoruz. Vatandaşlarımızı yakınlarını kaybetmenin üzüntüsüyle yaşadıkları bu zor anlarında da yalnız bırakmıyor, tüm imkânlarımızı halkımızın talep ve ihtiyaçları çerçevesinde seferber etmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Web sayfamızdan cenazelerin takibini günlük yapılabiliyor”

2017 yılında yapılan Cenaze ve Mezarlık hizmetlerinde ki yeniliklerinden bahseden Cemal Akın  “ALO 188 Cenaze Hizmetleri Hattı açılarak, vatandaşların 188 numarasını arayarak hizmete erişimi tek numara ile sağlandı. Bartın Belediyesi Web Sayfası’nda Mezarlık Bilgi Sistemi(MEBİS) kuruldu. Vatandaşlarımız web sayfamızdan cenazelerin takibini günlük yapabiliyor. Ayrıca Asri, Halatçıyaması, Gölbucağı, Şiremirçavuş, Şiremirçavuş Sofuoğlu, Orduyeri, Çaydüzü, Balamba, Karaçay, Karaköy, Ağdacı,  Ağdacı Gaffar, Erenler, Aladağ Kavallar, Bartın Şehir, Ebu Derda Türbesi mezarlıkları olmak üzere 16 mezarlığın, ayrıca Bartın Şehitliği’nin bakım, onarım, temizlik ve yabani bitki temizlikleri yapıldı” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam