Fırtına sahilleri vurdu

Bartın’da Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına sahillerde büyük hasarlara yol açtı. Amasra ve Kurucaşile İlçesiyle İnkumu başta olmak üzere birçok sahilde dev dalgalar kıyı şeridini aşarak yollara kadar ulaştı. Amasra ve İnkumu’nda sahile yakın olan yerlerde kaldırımlar ve yollar zarar gördü. Teknelerini fırtınadan korumak isteyen balıkçılar ise zor anlar yaşadı.

Fırtına sahilleri vurdu Güncel

Bartın’da Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına sahillerde büyük hasarlara yol açtı. Amasra ve Kurucaşile İlçesiyle İnkumu başta olmak üzere birçok sahilde dev dalgalar kıyı şeridini aşarak yollara kadar ulaştı. Amasra İlçesinde dalgalar Amasra Müzesinin yanında bulunan otoparka kadar çıkarken otopark  kaya ve moloz parçaları ile doldu. Büyük Liman içindeki seyyar mendirek platformu ise koparak parçalara ayrıldı.

İnkumu’nda kaldırımlar perişan

İnkumu da Amasra gibi fırtınadan zarar gören sahil kesimi arasında yer aldı. İnkumu’nda dalgalar yola kadar taşarken yürüyüş yolu zarar gördü. Geçtiğimiz dönem yenilenen kaldırımlar büyük zarar gördüğü, aydınlatma direkleri de devrildi.  İnkumu’nda fırtına ve dalgaların oluşturduğu zarar gün ağarınca ortaya çıktı.

Bozköy’de barakalar yıkıldı

Amasra ve İnkumu’nun dışında yazın tatilcilerin gözde plajları arasında yer alan Bozköy Plajı da dalgalardan zarar gören plajlar arasında yer aldı. Dalgalar Bozköy’de barakalara kadar ulaşırken dalgaların etkisine dayanamayan barakalar yıkıldı.

Tekneler ve gemiler sürüklendi

Karadeniz’de yaşanan fırtınadan balıkçılar da nasibini aldı. Amasra, Kurucaşile, Çakraz, Mugada gibi sahillerde tekneleri olan balıkçılar, tekneleri denize sürüklenmesin diye dalgalarla amansız bir mücadele verdi.  Bartın Limanında da durum hemen hemen aynıydı.Şiddetli dalgalar sonucunda limanda bağlı olan gemilerin halatları koparak sürüklendi. Gemiler römorkör vasıtasıyla çekildi.

Sabah saatlerinde etkisini yitirdi

Gece boyunca sahillerde etkisini devam ettiren fırtına  sabah saatlerinde etkisini yitirdi. Fırtınanın etkisini yitirmesiyle birlikte Amasra, İnkumu ve Kurucaşile sahillerinde temizlik ve onarım çalışmaları başlatıldı.

Yüksek kesimlerde kar

Sahillerde  gece boyunca bunlar yaşanırken yüksek kesimlerde ise kar yağışı meydana geldi. Bartın’ın Hasankadı Beldesinin yüksek kesimleri etkili olan kar yağışı sonrasında beyaz örtü ile kaplandı. Kar kalınlığı 20 santimetreye kadar ulaşırken karayolları ekipleri yol açma çalışmalarına başladı.
 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam