Valilik toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhlarını belirledi

Bartın Valiliği 2018 yılında yapılacak toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin alanları ile güzergâhları belirledi. İşte Valilik tarafından görüş ve öneriler doğrultusunda belirlenen toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin alanları ile güzergâhları!

Valilik toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhlarını belirledi Güncel

Bartın Valiliği hukuk işleri genel müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. maddesi ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddesi gereğince, İlimizde düzenlenecek toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhlarının belirlenmesi ile yine aynı Kanunun 26. maddesi gereğince, toplantı ve yürüyüşlere ilişkin çağrı veya propaganda amacıyla kullanılacak basılı veya çoğaltılmış veya el ile yazılmış davetiye, levha ve ilanların asılacağı yerlerin yeniden belirlenmesi için 11.01.2018 tarihinde yapılan toplantıda katılanların da görüşleri doğrultusunda güzergah ve yerlerin belirlendiği kaydedildi.

İşte miting ve toplanma alanları!

Alınan kararlara göre İlimizde polis sorumluluk bölgesinde bulunan bölgelerdeki miting alanları Cumhuriyet Meydanı, Yalı Mevkii Meydanı, Belediye Kapalı Otoparkı (Salı ve Cuma günleri hariç, olumsuz hava şartlarında kullanılacaktır.) olarak belirlendi. Toplanma alanları ise Kemer Meydanı ve Yukarı Çarşı Atatürk Anıtı şeklinde belirlendi.

İşte yürüyüş güzergahları ve alternatifleri!

 Yürüyüş güzergâhları ise Kemer Meydanından başlayarak 155.Cadde– Şadırvan Caddesi– Hükümet Caddesi – Hamam Sokak-Davut Fırıncıoğlu Caddesi Cumhuriyet Meydanı,  Alternatifi; 1 nolu toplanma alanı; Kemer Meydanından başlayarak– Eski Konak Caddesi-Ahçeloğlu Sokak içerisinden Cumhuriyet Meydanı, Yukarı Çarşı Atatürk Anıtı önünden başlayarak 165. Sokak ve 162. Sokak üzerinden Yalı Mevkii Meydanı, Alternatifi; 2 nolu toplanma alanı; Yukarı Çarşı Atatürk Anıtı önünden başlayarak, Cumhuriyet Caddesi- Yukarıçarşı Caddesi- Hamam Sokak- Asma Caddesi- Turgut Işık Caddesi- Gümrük Sokak üzerinden Yalı Mevkii meydanı şeklinde belirlendi.

 Dağılma güzergahları…

Dağılma Güzergâhları da; Cumhuriyet Meydanı Miting Alanı Dağılma Güzergâhı; Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Ahçeloğlu Sokak, PTT Önü Sokak, Kocamüftü Sokak istikametine, Yalı Mevkii Meydanı Miting Alanı Dağılma Güzergâhı; Gazhane Caddesi, Tersane Caddesi, İskele Caddesi, 165.Sokak, Gümrük Sokak istikametine, Belediye Kapalı Otoparkı Miting Alanı Dağılma Güzergâhı; Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Ahçeloğlu Sokak istikametine olarak belirtildi.

 Afiş ve pankart asılabilecek yerler…

Bartın’da Afiş Yapıştırılabilecek yerler kamu binaları (Resmi binalar, okullar, hastaneler, sağlık ocakları, kamu lojmanları) ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlar hariç tutularak; Belediyeye ait veya özel kişi ve kuruluşlarca işletilen sabit ilan ve reklam yerleri ile sabit Raketler, otobüs durağı raketleri ve megalight’ler, rızası alındıktan sonra özel kişilere ait alanlar olarak belirlendi.

 

Pankart Asılabilecek Yer ve Güzergahlarsa; Miting alanı, çevresi ve bu alanlara açılan çevresindeki güzergâhlar, kapalı yer toplantısı düzenlenecek yerler, önü, çevresi ve çevresindeki güzergâhlar, İlimiz polis sorumluluk bölgesinde bulunan cadde, sokak ve kavşaklar olarak belirlendi.

Kozcağız Beldesi miting alanları…

İlimiz Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde düzenlenebilecek toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhları ile afiş ve pankart asılabilecek yerler Merkez ilçe Kozcağız Belediyesinde Toplanma Alanı, Sahil Caddesi üzerinde bulunan Pazar yeri mevkii, Miting Alanı ise Sahil Caddesi üzerinde bulunan Pazar yeri mevkii şeklinde belirlendi.

Yürüyüş güzergahları…

Kozcağız’da ki yürüyüş güzergâhı, Çaycuma-Bartın-Kozcağız yolu kavşağından Mustafa Kemal Paşa Caddesini takiben Pazar yeri mevkii, alternatif yürüyüş güzergâhı, Sahil Caddesinde bulunan yürüyüş yolu, dağılma güzergâhı da, Irmak Sokak üzerinde bulunan İş Bankası istikameti ile Pera Sokak üzerinde bulunan Hamam istikameti olarak belirlendi.

Afiş ve pankart asılabilecek yerler…

Kozcağız’da afiş yapıştırabilecek noktalar Belde içerisinde Kamu Binaları (resmi binalar, okullar, sağlık ocağı vb.) ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlar hariç olmak üzere belediyelere ait ve belediyelerin izni ile özel kişi ve kuruluşlarca kurulan veya belediyelere ait olup özel kişi ya da kuruluşlara kiraya verilen sabit ilan ve reklam yerleri, rızası alındıktan sonra özel kişilere ait alanlar, Eski Hamidiye Kavşağı, Kozcağız Köprüsü sol taraf, Bartın Kozcağız Köprüsü sağ taraf, Orman İşletmesi yanı, Kumluca Caddesi, Ulucami Köprü girişi, Belediye İş Hanı Duvarı, Kıran Pazarı Minibüs Durakları, Ahmetler İ.Ö.O. Duvarı, PTT Binası önü, Hal Sokak Emek Çarşısı Duvarı, Bartın-Kozcağız-Çaycuma Kavşağında bulunan billboard’lar olarak belirlendi.

Pankart Asılabilecek Yer ve Güzergâhlar noktalar da miting alanı çevresi ve bu alanlara açılan güzergâhlar, kapalı yer toplantısı düzenlenecek yerler, önü, çevresi ve çevresindeki güzergâhlar, kozcağız belde merkezinde bulunan cadde, sokak ve kavşaklar şeklinde belirlendi.

 İşte Hasankadı Beldesi miting alanları!

Merkez ilçe Hasankadı Belediyesinde toplanma alanı ve miting alanı Cumhuriyet Meydanı olarak belirlenirken yürüyüş güzergâhı ise Mustafa Kemal ATATÜRK Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi güzergâhı, alternatif yürüyüş güzergâhı, Yıldıray Baştürk Sokak, dağılma güzergâhı, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Yıldıray Baştürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Doğancılar Mahallesi yolu olarak belirlendi.

Afiş ve pankart asılabilecek yerler

Afiş yapıştırabilecek yerler de yine Belde içerisinde kamu binaları (resmi binalar, okullar, sağlık ocağı vb.) ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlar hariç olmak üzere; Belediyelere ait ve belediyelerin izni ile özel kişi ve kuruluşlarca kurulan veya belediyelere ait olup özel kişi ya da kuruluşlara kiraya verilen sabit ilan ve reklam yerleri, rızası alındıktan sonra özel kişilere ait alanlar olarak belirlendi.

 Pankart asılabilecek yer ve güzergâhlar da; Miting alanı çevresi ve bu alanlara açılan güzergâhlar, kapalı yer toplantısı düzenlenecek yerler, önü, çevresi ve çevresindeki güzergâhlar, Hasankadı Belde merkezinde bulunan cadde, sokak ve kavşaklar, şeklinde belirlendi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam