Uzun, öğrenci evinde kestane yedi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, sosyal medya üzerinden kendisine yapılan kestane yeme davetini kırmayarak öğrencilere misafir oldu.

Uzun, öğrenci evinde kestane yedi Güncel

Haber merkezi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, bütünleme sınavına kalan 2 öğrencinin kestane yeme davetini geri çevirmeyerek evlerine gitti. Bartın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Faruk Çelik, Selfie çektikten sonra Rektör Uzun’u etiketleyerek “Bütlere kaldık yüzümüz yok ama hocam yine de yanımızda olmanız bize moral olurdu.” mesajını attı. Rektör Uzun da mesajı gördükten sonra “Moral bozmaya gerek yok. Şimdi yapılması gereken daha çok çalışıp notlarınızı yükseltmek. Bütünleme sınavlarınız bittiğinde çayınızı içmeye, sınav notlarınızı görmeye ziyaretinize geleceğim.” diye cevap verdi.

Öğrencilere misafir oldu

Rektör Uzun, bütünleme sınavını bitmesinin ardından öğrencilere misafir oldu.  Durumu diğer arkadaşlarına da haber veren öğrenciler, Rektör Uzun’la birlikte çay içip, kestane yediler.  Öğrenci odaklı bir üniversite olduklarını belirten Rektör Uzun, öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Rektör Uzun “Öğrenciler bütünleme sınavlarına kalmışlar, bende bütünleme sınavlarında başarılı olursanız geleceğime dair söz verdim. Sınavlar bittikten sonra aralarında olduk ve birlikte kestane yedik. Büyük bir aile olarak öğrencilerimizin her zaman yanında yakınında olmaya gayret gösteriyoruz. Onları üniversitemizin bir parçası, ailemizin bir üyesi ve ülkemizin geleceği olarak görüyoruz.” dedi.

Öğrenciler de Rektör Uzun’un aralarında görmekten dolayı duydukları mutluluğu aktararak, kendisine teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam