Müdürlükte staj başvuruları başladı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2018 yılı içerisinde İl Müdürlüğü ve ilçe müdürlüklerinde staj yapmak isteyenler için başvuruların başladığını duyurdu. Staj başvuruları ise 2 Mayıs 2018 ve 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında değerlendirilecek.

Müdürlükte staj başvuruları başladı!

 

Muhammet Civan

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2018 yılı içerisinde İl Müdürlüğü ve ilçe müdürlüklerinde staj yapmak isteyenler için başvuruların başladığını duyurdu. Staj başvurularının 2 Mayıs 2018 ve 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında değerlendirileceğini ifade eden Müdürlük, “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında öğrenim gören öğrencilerden, İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizde staj yapmak isteyenler için staj başvuruları başlamıştır. Bakanlığımızın 12 Kasım 2014 tarihli staj yönergesine göre staj yapmak isteyen öğrencilerin kurumumuza şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta vb. yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru süresi 30 Nisan 2018 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Staj başvurularının değerlendirilmesi, 2 Mayıs 2018 ve 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak olup değerlendirme sonuçları müracaat eden stajyerin mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarına da yazılı olarak bildirilecektir” dedi.

İşte staj ön başvuru için gerekli belgeler!

Staj ön başvuru için gerekli belgeleri de açıklayan Müdürlük şöyle devam etti:

“Staj ön başvuru için gerekli belgeler; 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Öğrencinin öğrenim gördüğü kurumdan alınan fotoğraflı öğrenci belgesinin aslı. Başvuruda bulunan öğrencilerden engelli kimlik kartına sahip olanlara,1. ve 2. Derece şehit yakını olduklarını belgeleyenlere ve kurumumuzun birincil faaliyet alanında eğitim gören öğrencilere öncelik verilecektir. 

30 Nisan’dan sonraki başvurular kabul edilemeyecek

Başvurusu kabul edilen öğrencilerden eğitim gördükleri kurumları vasıtasıyla istenilecek belgeler;  Stajyer öğrencinin öğrenim gördüğü kurumdan ilgili birime hitaben yazılmış olan staj tarihi, staj süresi ve staj yapması uygun olduğunu belirtir yazı,  31 Mayıs 2006 tarihli 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununun 87nci maddesinin birinci fıkrasının ( e ) bendi gereği, yapılması zorunlu olan "İş Kazası Ve Meslek Hastalığı Sigorta Priminin" stajyerin bağlı bulunduğu öğretim kurumu tarafından ödendiğini gösteren "SGK Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi" formu, Staj değerlendirme formu, 2 adet vesikalık fotoğraf, Stajın telafisi gerektiği hallerde bu maddenin ikinci fıkrasının ( c ) bendinde belirtilen "SGK Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi" formu stajyerden tekrar istenir. 30 Nisan 2018 tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam