‘Erasmus+’ bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bartın Üniversitesi’nde Erasmus+ programı kapsamında 11 AB ülkesinden 28 üniversiteye yapılabilecek öğrenci hareketliliği konusunda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 ‘Erasmus+’ bilgilendirme toplantısı yapıldı Güncel

Haber merkezi

Bartın Üniversitesi Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Erasmus Ofisi tarafından birim koordinatörleri ve öğrenci işleri personeline yönelik Erasmus+ bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Prof. Dr. Sedat Yazıcı üniversitelerdeki Uluslararasılaşma konusundaki çalışmalarının önemine vurgu yaparak, bu alanda gösterilen gayretlerin üniversitelerin büyümesine katkı sunduğunu söyledi.  Bartın Üniversitesi’nin 11 Avrupa Birliği (AB) ülkesinden 28 üniversiteyle 56 anlaşmasının bulunduğunu da kaydeden Yazıcı, “Bu konuda akademik birimlerimize ve Erasmus Koordinatörlerine önemli görevler düşüyor. Olabildiğince alternatif üniversite seçeneğini öğrencilerimize sunabilmeliyiz.” dedi.    

“Öğrenci üniversitemizde istediği dersi bulabilmeli”

Gelen öğrenciler için sunulan derslerin çeşitliliğinin arttırılması gerektiğini de vurgulayan Yazıcı, “Gelen Erasmus öğrencisi üniversitemizde istediği dersi bulabilmeli. Bu konuda akademik birimlerimizin gayretlerini çok önemli buluyoruz. Hareketlilik sağlayan giden öğrencilerimiz de döndüklerinde üniversitemizde tam tanınırlık sağlanıyor. Bunlar öğrencilere sunulabilecek en önemli önceliklerimizdir.” diye konuştu. Etkinlik kapsamında Erasmus Koordinatörü Uzm. Burçin Kef ise hareketliliklerle ilgili güncel gelişmeleri aktardı.  KA103 ve KA107 projeleri hakkında bilgi veren Kef, AB program ülkeleri haricinde diğer dünya ülkeleri ile de Erasmus projeleri geliştirerek üniversitemizin bu projeler ile tüm dünyaya açılabileceğini kaydetti.

Ayrıca Kef, 08 Ocak-23 Şubat 2018 tarihlerinde öğrenim ve staj hareketlilik başvuruları aldıklarını, 2018-2019 akademik yılında 50 öğrencinin öğrenim hareketliliğinden, 2017-2018 akademik yılı yaz döneminden itibaren de 32 öğrencinin staj hareketliliğinden yararlanabileceğini ifade etti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam