Sendikalardan Hergün’e Gazeteciler Günü ziyareti

Diyanet-Sen Bartın Şubesi Başkanı Metin Sağım ve Bayındır Memur Sen Bartın İl Temsilcisi Nuray Arfundalı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ve gazete ekibini ziyaret etti.

Sendikalardan Hergün’e Gazeteciler Günü ziyareti Güncel

Diyanet-Sen Bartın Şubesi Başkanı Metin Sağım ve Bayındır Memur Sen Bartın İl Temsilcisi Nuray Arfundalı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ve gazete ekibini ziyaret etti. Ziyarette basının en güçlü iletişim organları arasında yer aldığını ifade eden Başkan Sağım, “Basın; halkın haber alma kaynağı, kamuoyunu bilinçlendirme, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün en büyük güvencelerindendir. Gücünü, zenginliğini ve malzemesini bulunduğu ortamdan alan basın, her zaman kamu yararını göz önünde bulundurmalıdır. Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir. Gazeteciler bu yönüyle demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirirler. Bu nedenle sizleri çok önemsiyor ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Arfundalı: “Büyük gayretler sarf ediyorsunuz”

Gazetecilerin kamuoyu ve kamu arasında köprü kurduğunu belirten Başkan Nuray Arfundalı ise “Sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışan, kamuoyu ve kamu arasında köprü kuran, kamuoyunun nabzını tutan, ülkemizin gelişen ve güçlenen demokrasisine önemli katkıları olan basınımız görevini büyük gayretler sarf ederek yerine getirmektedir. Basın mensuplarımızın her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum.  İlimizde zaman mefhumu gözetmeksizin, basın yayın kuruluşlarında fedakarca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören; ilimiz ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan sizler başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin her daim yanında olduğumuzu belirtiyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nihal Çınçın ise Metin Sağım ve Nuray Arfundalı’ya iyi dilekleri ve ziyaretleri için teşekkür etti.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam